Okładka

Życie konsekrowane kobiet. Posługa i świadectwo. Praktyka formacji permanentnej

Serio de Guidi Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator Dział: Życie kapłańskie i zakonne Seria: Formacja kapłańska i zakonna Format: 148x205 Stron: 272 Oprawa: miękka ISBN: 8360082731 INDEKS: SAW0206B14831
38,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Autor - ceniony włoski formator, zajmujący się obecnie formacją początkową i permanentną zakonnic i świeckich - w sposób skrupulatny kreśli zarys osobowości kobiety konsekrowanej, zakonnicy i apostołki, a także przedstawia posługę pastoralną zakonnego życia konsekrowanego kobiet od strony praktycznej - na płaszczyźnie działalności formacyjnej. Oznacza to, że siostra zakonna może kontynuować swoją formację (czy nadawać jej na nowo znaczenia), pracując na przemian nad własnym doświadczeniem pastoralnym i nad słowem Bożym. Dzięki metodzie analizy i syntezy przechodzi ona od osobistego doświadczenia pastoralnego do słowa Bożego i od słowa Bożego do praktyki.

Siostrom zakonnym oraz przełożonym książka ma wyraźnie uświadomić konieczność formacji permanentnej; formatorom zaś pokazać ministerialny charzkter działalności.

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - Serio de Guidi