Okładka

Ascetyczna lektura Nowego Testamentu

bp Kazimierz Romaniuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego PALLOTINUM Dział: Biblistyka Format: 128x198 Stron: 166 Oprawa: miękka ISBN: 8370145582 INDEKS: PAL0152B17438
22,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Św. Paweł stwierdza: "To, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało dla naszego pouczenia" (Rz 15,4) Odnalazłszy się w określonej kategorii czytelników, być może ten i ów pomyśli, choć przez moment, że oto do niego przemawia również sam Bóg. Pismo święte nazywane jest czasem "listem Boga do ludzi", czyli do każdego z nas, do mnie także. Byłoby więc przynajmniej nietaktem zlekceważyć zupełnie to, co mówi do nas Pan Bóg - pisze bp Romaniuk zachęcając do sięgnęcia po swą najnowszą publikację, która ukazuje się w 25-ta rocznicę jego sakry biskupiej.

Trzeba zaznaczyć, że książka ta ma w pewnym sensie postać nieco ryzykowną. Interesującej idei broni pełne przekonanie Autora, iż Biblia jest adresowana do wszystkich, nie zaś tylko do wierzących. Stąd znajdziemy w niej teksty, które biskup proponuje duszpasterzom, duchownym, kieruje je jednak też do wszystkich, wierzących i niewierzących. Znajdziemy słowa zachęty dla do wdów i wdowców, do tych co chodzą po tak zwanej kolędzie, a także do tych, którzy mówią, że nie ma Boga, do nadużywających alkoholu z racji uroczystości religijnych, do małżonków zniesławiających się nawzajem, jeszcze do tych, co już wszystko mają, a jednak odczuwają swoisty bezsens życia.

Może podejmując wielkopostną refleksję warto sprawdzić, czy znaleźliśmy się na liście adresatów książeczki Księdza Biskupa?

Inne pozycje - bp Kazimierz Romaniuk

129,00 zł
99,00 zł
Okładka
bp Kazimierz Romaniuk
18,00 zł
Okładka
bp Kazimierz Romaniuk
19,50 zł