Okładka

Wykład Pisma Świętego Starego Testamentu

ks. Michał Peter Wydawnictwo: Wydawnictwo Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego PALLOTINUM Dział: Nauki biblijne Format: 160x210 Stron: 796 Oprawa: miękka ISBN: 8370145159 INDEKS: PAL0178B20983
48,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Zawsze, kiedy ukazuje się znakomita książka z dziedziny biblistyki, zawierająca bogaty materiał naukowy, jest to znaczące i ważne wydarzenie. Publikacja Michała Petera, kapłana i profesora bliskiego wszystkim tym, którzy osobiście lub poprzez publikacje czy wykłady mieli okazję Go poznać, ukazuje się już po raz drugi.

Oczywiście publikacja jest profesjonalną egzegezą ksiąg Starego Testamentu w kontekście wydarzeń historycznych, uwarunkowań geograficznych, politycznych i etnograficznych. Kiedy jednak przemawia do Czytelnika rzeczywistość świata, w którym toczyły się wydarzenia biblijne i stają przed nami postacie Starego Testamentu, zdaje się, że nie jest to już zwykły zarys dziejów biblijnych, lecz perspektywa, w której prowadzeni przez Autora, niejako uczestniczymy osobiście.

Materiał wykładu Starego Testamentu ubogacony jest mapkami, bibliografią i licznymi odniesieniami do dorobku wielu dziedzin nauki.

Inne pozycje - ks. Michał Peter