Okładka

Adwentyzm. Mały słownik

Andrzej Tokarczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM Dział: Słowniki religijne Format: 135x210 Stron: 170 Oprawa: twarda ISBN: 9788371923609 INDEKS: VRB0270B23404
32,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Andrzej Tokarczyk urodził się w Warszawie w 1932 roku. Zajmuje się problematyką adwentyzmu od wielu lat. Jako religioznawca i autor kilkunastu książek popularnonaukowych („Trzydzieści wyznań”, „Tamten świat”, „Czterech jeźdźców Apokalipsy”, „Religie współczesnego świata”, „Wymarłe religie świata”, „Ewangelicy polscy”, „Protestantyzm”, „Karaimizm. Saga polskich Karaimów” i in.) oraz wielu publikacji prasowych, audycji radiowych i telewizyjnych, stara się ukazywać fenomen adwentyzmu polskiego i światowego na szerszym tle nurtu apokaliptyczno-eschatologicznego w chrześcijaństwie. Wiele uwagi poświęcił różnym wizjom „końca świata”.

W taki też sposób traktuje ów fenomen „Mały Słownik”, będący jak gdyby „rzeczą o końcu świata”. Autor opowiada się w nim wyraźnie za potrzebą kontynuowania dialogu ekumenicznego pomiędzy adwentyzmem i katolicyzmem, starając się z obu punktów widzenia zaprezentować zarówno kwestie sporne, jak i zbieżności czy nawet tożsamości doktrynalne.

Andrzej Tokarczyk jest członkiem Sekcji Socjologii Religii Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Uprawia publicystykę i estetykę – zwłaszcza historyczną – koncentrując się na tematyce religioznawczej.