Powrót na poprzednią stronę

Małżeństwo na zawsze

Małżeństwo na zawsze

Pius XII

Wydawnictwo i Drukarnia Diecezji Sandomierskiej Sandomierz 2009

ISBN EAN: 9788325700720 (ISBN: 978-83-257-0072-0)
format: 128x200, stron: 304, oprawa: twarda

INDEKS: WDS0796B24584

Cena: 31,90 zł

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu wydało właśnie wyśmienitą książkę – zbiór łatwych w czytaniu, mądrych, ciepłych, inspirujących i „zagrzewających do boju” przemówień Piusa XII do nowożeńców – zatytułowany „Małżeństwo na zawsze”.

Świat zachowa na długo w pamięci papieża Piusa XII z racji jego świętości, głębokich uczuć dla ludzkości, niezmordowanych wysiłków na rzecz pokoju na świecie, wybitnych zdolności dyplomatycznych, lingwistycznych i literackich.

Istniał też jednak inny Eugenio Pacelli, który znajdował czas, by zwracać się w czasie audiencji do dziesiątków nowożeńców, przychodzących po jego papieskie błogosławieństwo dla swoich małżeństw. Taki Pius XII ukazuje się nam na tych stronicach.

Jest to książka, która powinna znaleźć się w rękach każdej nowo zaślubionej pary. Jest to książka, którą należy czytać, rozważać, pielęgnować i dać się jej prowadzić przez całe życie małżeńskie. Piękno wyjaśnień Ojca Świętego dotyczących sakramentu zainspiruje i podniesie na duchu nowożeńców; starsze pary będą poruszone i zadziwione wniknięciem przez papieża w praktyczne problemy codzienności małżeńskiej.

Małżeństwo na zawsze to książka, do której ciągle się powraca w miarę, jak smakuje się radości małżeństwa. Jednocześnie jest ona pewnym przewodnikiem, gdy pojawiają się nowe trudności – problemy dyscypliny w wychowaniu dzieci, pokusy przeciw wierności, relacje ze starszymi rodzicami czy wręcz problemy związane z konieczną tymczasową separacją małżonków.

Gdyby każda para chrześcijańska skorzystała z dobroczynnej mądrości Piusa XII i zawartych w niej inspiracji skutkowałoby to tylko szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej autentycznie chrześcijańskimi domami i rodzinami.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

Pius XII