Okładka

Encykliki Providentissimus Deus i Divino afflante Spiritu

Tłumaczenie i komentarz Pius XII Leon XIII Wydawnictwo: Wydawnictwo Exit Dział: Dokumenty Stron: 160 Oprawa: miękka ISBN: 9788378370819 INDEKS: EIT0003B58478
65,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Encykliki Providentissimus Deus - o studiowaniu Pisma Świętego
Encyklika Divino afflante Spiritu - o odpowiednim prowadzeniu badań Świętej Biblii
Encyklika Leona XIII PROVIDENTISSIMUS DEUS miała olbrzymie znaczenie dla odrodzenia biblistyki katolickiej i uniknięcia kryzysu wiary. Nie oznacza to jednak, że wszystkie podane w niej pouczenie i wskazówki są wciąż aktualne. Dopiero rozwój nauk biblijnych, odkrycia nowych kodeksów i rękopisów, szczególnie w Qumran i innych miejscowościach Pustyni Judzkiej, pozwolił na publikację pełniejszych wydań krytycznych Pisma Świętego. Zmieniło to spojrzenie na historię tekstu biblijnego i jego rozumienie, a także spowodowało pewną zmianę w stanowisku Magisterium Kościoła.

Encyklika Piusa XII DIVINO AFFLANTE SPIRITU jest kolejnym dokumentem Magisterium Kościoła, który miał olbrzymie znaczenie dla rozwoju biblistyki katolickiej. Ukazała się w 50 rocznicę wydania encykliki Leona XIII Providentissimus Deus, czyli 30 września 1943 roku. Umożliwiła ona biblistom katolickim prowadzenie dalszych badań historyczno-krytycznych i rozwijanie nauk pomocniczych, a także ułatwiło im wyjaśnianie niezgodności w dziedzinie przyrodniczej i historycznej.

Celem tego komentarza jest przybliżenie tematyki biblijnej i historii rozwoju biblistyki katolickiej szerokiemu gronu czytelników. Obecne wydanie jest rozszerzone w stosunku do wcześniejszych.

Inne pozycje - Leon XIII

Okładka
św. Jan Paweł II - Karol Wojtyła, Leon XIII
4,90 zł
Okładka
Leon XIII
9,00 zł

Inne pozycje - Pius XII

65,00 zł
31,90 zł
Okładka
Pius XII
9,00 zł