Okładka

Niepełny Kościół

Sid Roth Wydawnictwo: Dobry Skarbiec.pl Dział: Protestantyzm Format: 145 x 205 Stron: 190 Oprawa: miękka ISBN: 9788361131441 INDEKS: DOS0026B25862
27,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Ciało Chrystusa będzie kompletne dopiero wtedy, gdy Żydzi i chrześcijanie zjednoczą się razem.

Chrześcijaństwo obecnej doby znacznie różni się od pierwowzoru. Aby doświadczać tego, co na początku – cudów, uzdrowień, mocy i intymności z Bogiem – musimy zbadać nasze żydowskie korzenie. Przez 2000 lat chrześcijaństwo było w separacji z judaizmem, co zaowocowało brakiem mocy i intymności z Bogiem.

Książka Niepełny Kościół bada to, co zwodziciel wykradł w obu religiach, oraz ujawnia, co się stanie, gdy prawda obu złoży się w jedno.
I gdzie tylko potok [Żydzi i chrześcijanie] popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb [przebudzenie]… (Ez 47,9).
Co ma wyniknąć z tego zjednoczenia Żydów i pogan? Zbawienie świata. Jezus podsumował Bożą strategię na zwycięstwo w słowach: aby wszyscy [Żydzi i poganie] byli jedno…aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś… (J 17,21).
Chrześcijanie i Żydzi, razem, tworzą pełne Ciało Mesjasza.

Sid Roth żyje pasją dla ludzi, aby doświadczali mocy Boga i wchodzili z Nim w intymną społeczność. Poświęcił 35 lat w służbie pionierskiej ewangelizacji wśród Żydów, zakładając żydowskie zgromadzenia mesjanistyczne i badając zjawiska ponadnaturalne. W swoim programie telewizyjnym pt. „It’s Supernatural” dokumentuje cuda i dociera z nim do międzynarodowej widowni. Obecnie pracuje nad nowym Bożym projektem pod nazwą „Jeden Nowy Człowiek”.

Wstęp do wydania polskiego:
W Polsce obserwujemy duże zainteresowanie Izraelem, i to pod każdym względem: kulturalnym, turystycznym, politycznym, religijnym – wygląda jakby sam Bóg dotykał serc ludzi.
Wierzę, że jest to jedna z takich książek, które pomagają rozumieć Boże drogi, ale też zmuszają do stawiania pytań wymagających odpowiedzi dla nas samych i dla Kościoła. Kilka lat temu z grupą liderów pojechaliśmy do Izraela. Odpowiedzieliśmy na zaproszenie niemieckiego pastora, by razem modlić się w Jerozolimie. To był dobry czas, odczuwaliśmy, że sam Pan jest z nami. Tam miałem wrażenie, że Bóg mówi do mnie słowami zapisanymi w Księdze Zachariasza 14,17: „Dla tych zaś, którzy spośród rodów ziemi nie będą pielgrzymowali do Jeruzalemu, aby oddać hołd Królowi, Panu Zastępów, nie będzie deszczu”.
To było dziwne doświadczenie, bo niewiele wiedziałem i niewiele rozumiałem na ten temat, ale jednocześnie pojawiło się głębokie pragnienie, by być posłusznym temu, co przeczytałem. Tak zaczęło się moje osobiste odkrywanie tego, co Bóg dzisiaj mówi o naszych korzeniach, o znaczeniu zrozumienia Jego świąt. Zacząłem odkrywać, jak Bóg przychodzi, by spotkać się ze swoimi dziećmi i razem z nimi świętować w tym szczególnym czasie; jest to niezwykła przygoda odkrywania Bożego działania.
Kiedy czytałem tę książkę, części układanki zaczynały składać się w logiczną całość. Tu jest opisana ta niezwykła przygoda poznawania i zrozumienia tego, czego Bóg pragnie dzisiaj! Oczywiście, nie ma tu odpowiedzi na wszystkie pytania, ale… duża część…
To jest dobry materiał nt. historii odejścia Kościoła od swoich korzeni.
Myślę, że potrzeba odwagi i mądrości, by zadać sobie prawdziwe pytania o nasze korzenie, rozumiejąc i przyjmując bogactwo, jakie jest w naszej różnorodności.
Nie ma chyba zbyt wielu miejsc, w których chrześcijanie i Żydzi mesjańscy staliby razem. Jest czas, by Bóg w swej mądrości poprowadził nas do jedności – Efezjan 2,16: „I pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń.” Warto czytać tę książkę i rozmyślać… dla mnie to jedna z tych pozycji, które poprowadziły mnie dalej na mojej drodze wiary i zrozumienia tego, co Bóg czyni.

Jerzy Rycharski