Okładka

Jezus - nasz Zbawiciel. Przewodnik metodyczny dla 2 klasy

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM Dział: Szkoła podstawowa kl. II Seria: WAM kl. 2 S.P. Format: 155x230 Oprawa: miękka ISBN: 9788327718501 INDEKS: WAMa019C31250
39,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Poradnik metodyczny „Jezus − nasz Zbawiciel” do nauki religii dla klasy 2 szkoły podstawowej stanowi część pakietu edukacyjnego „Wierzę w Boga” zgodnego z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku oraz programem dla klas I-IV szkoły podstawowej "Zaproszeni na ucztę z Jezusem".

Katecheza w klasie 2 jest ukierunkowana na budzenie w uczniu pragnienia przyjaźni z Jezusem Chrystusem i tęsknoty za przyjęciem Go w Komunii Świętej. Uczeń przygotowuje się do bardziej świadomego uczestniczenia we wspólnocie Kościoła i w liturgii, a katecheta wspiera formowanie jego sumienia.

Podręcznik metodyczny zawiera 60 scenariuszy lekcji, w których katecheta znajdzie m.in.:
- spis pomocy przydatnych w trakcie katechezy;
- plan każdej katechezy;
- wskazówki, jak prowadzić uczniów przez kolejne etapy katechezy;
- ciekawe opowiadania, propozycje zabaw i zajęć ruchowych, modlitwy, teksty pieśni i piosenek;
- liczne propozycje metod aktywizujących, którymi można posłużyć się w czasie zajęć, m.in. zabawy aktywizujące i integrujące klasę, metody plastyczne, muzyczne, gry i zabawy dydaktyczne, a także proste sposoby pracy z Biblią.

Poradnik metodyczny przygotowany został w formie niewielkich zeszytów, co ułatwi katechecie korzystanie z niego w szkole. Posłuży on z powodzeniem zarówno doświadczonym nauczycielom, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę katechetyczną.

Pozostałe książki z tej serii