Okładka %

99 krótkich opowiadań trafiających w sedno

Wolfgang Raible Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Dział: Katecheza Format: 140x205 Stron: 232 Oprawa: miękka ISBN: 9788376603704 INDEKS: JED1488B31646
19,90 zł 18,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18,99 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Do wykorzystania w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkole i w parafii.

Książka zawiera zbiór refleksji, w których autor pragnie przedstawić naukę religii chrześcijańskiej w świetle problemów współczesności. Przyświeca mu podobny cel jak w przypadku Jana XXIII, który zwołując Sobór Watykański II, stwierdził, że chce „przewietrzyć Kościół”. Winniśmy ciągle się starać każdy aspekt wiary widzieć świeżo, żywo, zgodnie z własnymi doświadczeniami, nie zmieniając jednocześnie jej kanonów. Nie możemy do religii podchodzić drętwo, automatycznie, jedynie nawykowo. Aby zmusić czytelnika do myślenia i osobistego, ciepłego ustosunkowania się do Kościoła i przede wszystkim do Chrystusa, autor posługuje się często humorem i dowcipnymi przenośniami. Ukazując istotę życia, jego prawdziwy sens, uświadamia nam za pomocą prostych życiowych przykładów, po co żyjemy, dokąd zmierzamy i co ma prawdziwą wartość, a co jest tylko pozorem, ułudą współczesności.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ:
- zawiera wiele błyskotliwych, dobitnie przemawiających do współczesnego odbiorcy rozważań
- bez żadnego moralizatorstwa, za to z wielką lekkością i niezwykle dowcipnie zwracają one uwagę nie tylko młodych słuchaczy na wszystko, co możemy zmienić w naszym życiu, by prawdziwie cieszyć się wolnością,
- teksty z poszczególnych części publikacji skupiają się wokół tematyki: Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu, Wielkanocy, uroczystości Pańskich oraz Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, a także niedziel tematycznych (biblijnych, powołaniowych, dożynkowych) oraz szczególnych dni w roku (karnawał, urlop i wypoczynek, zaduma listopadowa nad śmiercią)
- wiarę słuchaczy ożywią także rozważania zebrane w małe ABC wiary, odkrywające na nowo oblicze Jezusa i Kościoła oraz pomagające pokonać codzienne problemy chrześcijańskiego życia.

Inne pozycje - Wolfgang Raible

29,00 zł