Powrót na poprzednią stronę

Św. Jan Bosco (książka + DVD)

Św. Jan Bosco (książka + DVD)

E-lite Distribution Warszawa 2013

format: 145x190, oprawa: twarda

INDEKS: ELI0056B36549

Cena: 29,99 zł

Św. Jan Bosco
OJCIEC I NAUCZYCIEL MŁODZIEŻY

W 1929 roku Jan Bosco został beatyfikowany, a w 1934 Pius XI ogłosił go świętym. Papież nazwał go „księciem wychowawców”.

Dynamiczny, nie pozbawiony humoru film w sposób skrótowy prezentuje działalność i dokonania świętego. Podstawowym z nich była ewnagelizacja i pomoc chłopcom ulicy poprzez rozwój oratoriów i zakładów salezjańskich .Film nie tylko przybliża samą sylwetkę świętego, ale osadza ją w wyraziście nakreślonym kontekście historycznym w jakim przyszło mu działać.

Jan Bosko będąc pod wpływem duchowości św. Franciszka Salezego zalecał ją swoim współpracownikom. Pragnął, by zakłady salezjańskie podobne były do modelu domu-rodziny, jaki prowadził w oratorium na Valdocco, gdzie mieszkali, uczyli się i bawili razem chłopcy różnych wyznań. Można tam było spotkać zarówno żydów, jak i muzułmanów. Bosco stosował własne metody wychowawcze określane systemem prewencyjnym polegającym m.in. na akcentowaniu takich wartości jak religia, miłość i rozum oraz na ciągłej obecności przy młodzieży. Unikał stosowania kar, wyeliminował zupełnie kary fizyczne. System był nowością, który nie od razu znalazł zwolenników.

reż. Leandro Castellani
scen. :Silvano Buzzo, Ennio De Concini ,
wyk.: Ben Gazzara (Don Bosco), Patsy Kensit (Lina)

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

Ludzie Boga