Okładka

Camino Portugalskie Centralne

Z Porto przez Monte Santiaguino do Santiago de Compostella. Poradnik pielgrzyma Jolanta Grabowska - Markowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator Dział: Poradniki Format: 125x205 Stron: 132 Oprawa: miękka ISBN: 9788375805628 INDEKS: SAW0825B46944
23,50 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Poradnik prowadzi nas drogą Camino Portugalskiego Centralnego z Porto do Santiago de Compostela. Jest to XI etapów drogi – około 240 km Camino Portugalskiego Centralnego w wersji optymalnej dla dwutygodniowego urlopu.

Nie jest to typowy przewodnik. Autorka dzieli się tym wszystkim, co udało jej się przeżyć i zrozumieć podczas wielokrotnych pielgrzymek tą drogą.

Santiago de Compostela, gdzie mieści się grób głównego patrona Hiszpanii, jest jednym z trzech najbardziej zakorzenionych w historii chrześcijaństwa miejsc pielgrzymkowych na świecie obok Jerozolimy i Rzymu. Drogi do Santiago de Compostela prowadzą z różnych krajów europejskiego kontynentu, przede wszystkim z Francji, Hiszpanii i Portugalii. Już od średniowiecza pielgrzymi zdążali na spotkanie ze św. Jakubem – pierwszym apostołem, który poniósł śmierć męczeńską w imię Chrystusa. Ruch pielgrzymkowy ożywia się z roku na rok, a motywy pielgrzymowania są bardzo różne: religijne, duchowe, turystyczne, kulturowe, często towarzyskie.

Inne pozycje - Jolanta Grabowska - Markowska

29,90 zł
Okładka
Jolanta Grabowska - Markowska
25,00 zł
Okładka
Jolanta Grabowska - Markowska
22,90 zł