Okładka

Metafizyka istnienia człowieka

Piotr Stanisław Mazur Wydawnictwo: Wydanictwo Ignatianum Dział: Filozofia Format: 150x230 Stron: 174 Oprawa: miękka ISBN: 9788376143835 INDEKS: IGN0001B50528
36,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Rozprawa Metafizyka istnienia człowieka wnosi interesujące elementy do problematyki z pogranicza metafizyki i antropologii. Jej autor posiada dobrą znajomość nie tylko klasycznej metafizyki tomistycznej, lecz także doskonałą orientację krytyczną pism współczesnych przedstawicieli filozofii podmiotu. Łączenie elementów filozofii przedmiotu i grawitującej ku idealizmowi filozofii podmiotu jest zadaniem niezwykle trudnym. Piotr Mazur dostrzega odmienność metodologiczną obu filozoficznych nurtów, zarazem jednak opowiada się za potrzebą ich wzajemnego ubogacenia.

Ks. prof. zw. dr hab. Stanisław Kowalczyk

Autor w Metafizyce istnienia człowieka wyjaśnia, jakie jest ludzkie istnienie w świetle metafizycznego poznania. Czyni to ze świadomością, że odczytane dzięki narzędziom metafizycznym własności tego istnienia manifestują się w określony sposób w warstwie subiektywnej (podmiotowej), przejawiając się w takim a nie innym sposobie przeżywania tego istnienia.

Inne pozycje - Piotr Stanisław Mazur

Okładka
Piotr Stanisław Mazur, Piotr Duchliński, Paweł Skrzydlewski
89,00 zł
Okładka
Piotr Stanisław Mazur
36,00 zł
39,00 zł
Okładka
Piotr Stanisław Mazur, Barbara Kiereś, Ryszard Skrzyniarz, Agata Płazińska
59,00 zł