Okładka

Adoracja nocna w rodzinie

o. Mateo Crawley-Boevey Wydawnictwo: Wydawnictwo "Vox Domini" Dział: Modlitwy i rozważania Format: 146x105 Stron: 58 Oprawa: miękka ISBN: 9788386092536 INDEKS: VOX0044B50991
5,50 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

O duchu wynagrodzenia, jakim powinno tchnąć Dzieło Adoracji Nocnej, najlepiej świadczą słowa twórcy Ruchu, wyrażone w jednej z jego Odezw: «Nalegam, jak w poprzednich moich wezwaniach, na krucjatę Adoracji Nocnej w Ognisku Rodzinnym. A gdy już widzę, iż płomień już się żarzy, że ogień już tryska, z ufnością wyciągam rękę i żebrzę jałmużny pokutnej miłości od tak wielu mężczyzn i kobiet, którzy w tym kraju są przyjaciółmi i apostołami Boskiego Serca... Powodzenie nadzwyczajne tej bardzo pięknej krucjaty w całej Europie i w rozlicznych krajach Ameryki z pewnością cię zachęci, bo cię objaśni, iż wyżej wspomniana Adoracja, jest pełną prostoty i bardzo przystępną, lecz rozumie się, dla serca gorliwego i kochającego... Adoratorzy, to jakby gwiazdy żywe, gwiazdy, które kochają i wynagradzają tak, jakby były przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które modlą się i pokutują w ukryciu swego własnego domu...»

Autor, o. Mateo Crawley-Boevey ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, zawarł w książeczce informacje o: – celach i założeniach Ruchu Adoracji; – zasadach przynależności; – zatwierdzeniu Ruchu przez Kościół; – modlitwy i rozważania na czas adoracji. Książeczka uzupełniona została kilkoma aktami poświęcenia się Najśw. Sercu Pana Jezusa. Autor – zmarły w 1961 roku – u progu kapłaństwa cudownie uzdrowiony, w kaplicy Najświętszego Serca w Paray-le-Monial, z nieuleczalnej choroby, poświęcił całe swoje życie na propagowanie kultu Serca Bożego, a zwłaszcza adoracji nocnej i intronizacji. Zobacz również publikacje z godzinami świętymi opracowanymi przez o. Mateo: "Zbliż się z ufnością do Mojego Serca" oraz "Moje Serce cię słucha" (dalsze - w przygotowaniu do druku). Polecamy też książkę pt. Dzieło Intronizacji Najśw. Serca Jezusa w ujęciu jego założyciela.