Modlitwy i rozważania

Okładka
Święty Florian to znany już od wielu wieków patron chroniący przed klęskami pożarów, który oręduje nie tylko strażakom, ale też innym grupom zawodowym oraz jest wzywany jako patron Polski. Można zwracać się do niego o ochronę przed klęską głodu, o łaskę zdrowia, jak i w intencji prześladowanych chrześcijan. Oprócz krótkiego biogramu Świętego, w książeczce znajduje się szereg modlitw, wśród których są modlitwy krótkie, Wezwania, Litania oraz Nowenna do Świętego Floriana.
4,50 zł
4,50 zł
Okładka
Książeczka stanowi zachętę do osobistej modlitwy dla nauczycieli, którym zależy na tym, by jak najlepiej realizować swoje nauczycielskie powołanie, a tym samym nie tylko uczyć, ale i wychowywać młodych ludzi. Motywuje też do modlitwy za swoich uczniów i wychowanków. Wśród świętych patronujących nauczycielom, których zarys biografii odnajdziemy w modlitewniku, są: św. Jan Chrzciciel de la Salle, św. Jan Bosko, bł. Natalia Tułasiewicz i bł. Zofia Czeska. W książeczce znajduje się również wiele modlitw dla nauczycieli za wstawiennictwem tych świętych orędowników oraz modlitwy ogólne, w tym na przykład Zawierzenie się nauczycieli czy Litania nauczycieli.
4,50 zł
4,50 zł
Okładka
Modlitewnik pozwala zapoznać się z postaciami dwóch największych Apostołów – Świętym Piotrem, nazwanym przez samego Jezusa – Opoką, który stał się głową rodzącego się Kościoła, oraz Świętego Pawła, największego misjonarza Kościoła i Apostoła Narodów. Książeczka zawiera modlitwy, w których Czytelnik może modlić się do obu Apostołów, jak i do każdego z osobna, zarówno w krótkich modlitwach, jak i w litaniach.
4,50 zł
4,50 zł
Okładka
Małgorzata Myrcha-Kamińska
Praktyczna pomoc dla tych, którzy chcą korzystać ze wstawiennictwa jednego z największych świętych.
W środku znajdziesz modlitwy dziękczynne do św. Antoniego za sprawowaną opiekę, otrzymaną łaskę, czy udzielone wsparcie oraz błagalne o patronat św. Antoniego w życiu, odnalezienie osoby zaginionej, odzyskanie rzeczy zgubionych, znalezienie drogi życia, uzdrowienie chorób duszy i ciała, opiekę nad rodziną, szczęśliwą podróż, w intencji żeglarzy, w intencji ofiar wojny, a także modlitwy w potrzebach materialnych i duchowych.
14,90 zł
14,90 zł
Okładka
Książeczka zawiera historię życia i nawrócenia bł. Bartłomieja Longo, budowniczego Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, historię wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, opis łaskami słynącego nabożeństwa piętnastu sobót, tekst Supliki do Królowej Różańca świętego oraz dokładne wyjaśnienie, ile trwa i jak odmawiać nowennę pompejańską. Zamieszczono tu również współczesne świadectwa otrzymanych łask.
6,90 zł
6,90 zł
Okładka
Autor podaje nam do rozważenia i wprowadzenia w życie dziesięć punktów dotyczących modlitwy w sprawach najtrudniejszych, z których żaden nie powinien być wykluczony. Warto je poznać i żyć nimi. Bardzo pomocna będzie medytacja nad zgromadzonymi tu różnorodnymi modlitwami, pogrupowanymi zgodnie z porządkiem klasycznej teologii. Tworzą one uporządkowaną całość, „teologię na kolanach", w której każda część pasuje do siebie jak komórki jednego ciała. Autor, brat Bernard-Marie z Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego, jest doktorem teologii, znawcą języków biblijnych i byłym wykładowcą w Instytucie Katolickim w Paryżu.
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Anthony de Mello SJ
Wielcy nauczyciele duchowi ludzkości, jak Budda i Jezus, wiedzieli, że chociaż serce ludzkie tęskni za prawdą, pierwszą reakcją na prawdę jest wrogość i strach. Stworzyli więc narzędzie, żeby przechytrzyć opór swoich słuchaczy: opowiadanie. Vyasa, autor Mahabharaty, powiada, że jeżeli posłuchasz uważnie jakiegoś opowiadania, nigdy już nie będziesz taki sam. Opowieść ta wkradnie się do twego serca i obali wzniesione w nim bariery.

Modlitwa żaby jest pożegnalnym podarunkiem autora dla nas, przygotowanym do druku tuż przed opuszczeniem Indii. Opowiadania w niej zebrane pochodzą z różnych krajów, kultur i religii. Czerpią z duchowego dziedzictwa - i popularnego humoru - rasy ludzkiej. Skłaniają do zadawania pytań, do poszukiwań, do wyzbycia się utartych schematów myślenia i zachowania, ośmielają do bycia naprawdę sobą i szukania coraz większej autentyczności.
64,90 zł
64,90 zł
Okładka
s. Bożena Maria Hanusiak
Modlitwa przekazana przez świętą mistyczkę Lutgardę została przez nią wyproszona u Boga, który przekazał jej takie słowa: Ja wyślę do chrześcijan modlitwę, która ma być odmawiana na moją cześć i której nagrodą będę Ja sam . Modlitwa zyskuje coraz więcej czcicieli i przynosi wielki duchowy pożytek tym, którzy ją pobożnie praktykują. Wiernie modlący się zostają włączeni do ruchu modlitewnego Dwór Niebieski . To nieoceniona pomoc w modlitwie dla każdego i narzędzie wypraszania Bożych darów - także dla tych, którym pragniemy pomóc w powrocie do Boga. Weź do ręki te modlitwy i pozostań im wierny, a doznasz pomocy z nieba.
6,90 zł
6,90 zł
Okładka
Rozważania różańcowe z rodziną Ulmów pozwalają zgłębić życie błogosławionej rodziny Ulmów – Wiktorii i Józefa oraz ich siedmiorga dzieci. Ta niezwykła rodzina stanowi źródło inspiracji oraz wzór prawdziwej miłości, poświęcenia i odwagi. Ich czyny wskazują na oddanie się sprawom Bożym, odwagę w obronie wartości chrześcijańskich, miłość i poświęcenie dla innych oraz otwartość na nowe życie.

W modlitewniku znajduje się również Litania do Błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi, Męczenników, która może być wykorzystywana w modlitwie w intencjach związanych z życiem rodzinnym, miłością bliźnich i odwagą w obronie wartości chrześcijańskich.
4,50 zł
4,50 zł
Okładka
Książka pod tytułem Do ideału M.I. – myśli o. Maksymiliana Marii Kolbe jest przedrukiem książeczki wydanej w Niepokalanowie w 1946 roku.

Są w życiu chwile, że od dawna wymarzony przez nas ideał zaczyna jakoś blednąć w naszych oczach i przygasać. Ale to chwile tylko; na ogół, pokochawszy ideał, żyje się nim i dla niego poprzez życie całe. Bo mieć ideał, to znaczy być zawsze młodym w duchu i z nowymi siłami co dzień wytrwale zmierzać do celu. Jak orzeł, dzięki rozpiętości swych skrzydeł wzbija się hen w słoneczny lazur nieba, tak i człowiek mający w życiu ideał, wznosi się myślami ponad zwykłą szarzyznę rzeczy przemijających, sięgając tam, gdzie oko fizyczne nie sięga.
27,00 zł
27,00 zł
Okładka %
Grazia Ruotolo
Grazia Ruotolo, siostrzenica ks. Dolindo, przekazuje nam wyjątkowy skarb – zbiór myśli i modlitw swojego ukochanego wujka.
Grazia Ruotolo podjęła niezwykle ważną misję szerzenia dziedzictwa i historii życia mistyka z Neapolu. W swojej najnowszej książce zebrała najważniejsze myśli ks. Dolindo, jego rozważania i komentarze do fragmentów Pisma Świętego, słowa Jezusa skierowane do duszy kapłana, rozmowy z Matką Bożą oraz tekst cudownej koronki i nowenny zawierzenia.
Książkę przełożył ks. prof. Robert Skrzypczak, gorliwy krzewiciel kultu ks. Dolindo Ruotolo w Polsce oraz oddany przyjaciel Grazii Ruotolo.
17,90 zł 16,90 zł
17,90 zł 16,90 zł
Okładka %
s. Bożena Maria Hanusiak
Tempo życia, nieustanne zmiany czy nowe okoliczności mogą powodować lęk i niepokój o przyszłość. W szaleńczym biegu i zmęczeniu łatwo doświadczyć pustki i wyczerpania. Jak odnaleźć duchową równowagę? Jak pokonać demony, które rodzą się w naszych myślach, i na nowo odnaleźć radość i Boży pokój?
Siostra Bożena Maria Hanusiak – pustelnica i autorka bestsellerów, między innymi Maryja mówi do Ciebie, Ja Jestem. Spotkania z Jezusem Eucharystycznym – dzieli się poruszającymi rozważaniami o modlitwie, które mogą stać się pomocą w codziennym spotkaniu z Bogiem. Modlitwa, która otwiera niebo jest duchowym dziennikiem, w którym oprócz medytacji zawarto cytaty z Pisma Świętego, słowa Jezusa skierowane do czytelnika oraz nauki o modlitwie zaczerpnięte z ojców pustyni, ojców Kościoła i starożytnych duchowych mistrzów.
Ta książka to doskonały przewodnik po modlitwie osobistej, która pomoże ci zmienić twoje życie. Odkryj uzdrawiającą moc Miłości i pokonaj wątpliwości, które opanowują twoje myśli. Podejmij krok ku przemianie serca.
44,90 zł 39,99 zł
44,90 zł 39,99 zł
Okładka
Ta mała i podręczna książeczka zawiera najważniejsze modlitwy do św. Michała Archanioła. Znajdziemy w niej Koronkę do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich, modlitwę - ­ egzorcyzm św. Leona XIII, Litanię do św. Michała Archanioła, modlitwę na początek dnia, Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, Modlitwę za Ojczyznę, Modlitwę o łaskę wierności i inne.
5,20 zł
5,20 zł
Okładka
Janusz Korczak
„Sam na sam. Modlitwy tych, którzy się nie modlą” są arcydziełem nie tylko literackim. To także jedna z najważniejszych książek z dziedziny duchowości, jakie napisano w języku polskim. Intrygująca przez swą szczerość, panoramiczność i wieloźródłowość. Zapraszająca czytelniczki i czytelników, którzy przyjść mogą z różnych stron, z rozmaitymi doświadczeniami. Wnikająca głęboko i odpowiedzialna, bo budująca most ku drugiemu i drugiej, nie zaś wznosząca granice. Świadectwo wiary nie obronnej, lecz otwartej, zakorzenionej, ale nie ograniczającej, dojrzałej – lecz nie zaprzestającej poszukiwań.
35,00 zł
35,00 zł
Okładka
Joanna Piątek
8 grudnia, godzina 12.00

Czas ten, nazwany Godziną Łaski, rokrocznie skupia coraz to większą liczbę czcicieli Matki Bożej, którzy uczestniczą we Mszach Świętych lub modlą się, rozważając wielkość Niepokalanej. Warto wsłuchać się w głos Maryi i odpowiedzieć na Jej prośbę; warto pójść za tym wezwaniem, żeby się przekonać, że wszystko, co nas boli, znajdzie ukojenie, gdy wypełnimy wolę Bożej Rodzicielki. Książka przybliża maryjne obietnice związane z Godziną Łaski i wskazuje, jak celebrować ten szczególny czas, aby uczestniczyć w Jej chwale.

Wszystkim swym czcicielom Maryja zostawiła obietnicę: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”.
12,90 zł
12,90 zł
Okładka
Świecka kobieta i matka rodziny, żona i mama o ogromnej wierze w Boga. Chiara Corbella Petrillo dla jednych jest wsparciem w bólu po utracie dziecka, innym pomaga w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Włączmy się w modlitwę za jej wstawiennictwem: o łaskę pięknej miłości, wytrwałości, zaufania oraz umiejętności zaakceptowania tego, co stawia przed nami Bóg.
19,90 zł
19,90 zł
Okładka %
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko
Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy niezłomnego kapłana, który w ciemnych czasach komunizmu i stanu wojennego bronił skrzywdzonych, odważnie mówił prawdę i zwyciężając zło dobrem, walczył o wolność. Po męczeńskiej śmierci z rąk komunistycznych agentów został beatyfikowany, a jego relikwie i obrazy znajdują się na całym świecie. Czy wiemy jednak, jakim był człowiekiem, co mówił ludziom podczas zwyczajnych, szarych dni, jaką proponował im drogę do Boga?

Rękopisy prezentują słowa ks. Jerzego Popiełuszki wypowiadane w zaciszu kościoła, z dala od wielkiej historii. Kapłan przez lata zapisywał treść homilii na drobnych kartkach, które po jego śmierci na blisko czterdzieści lat zaległy w ciemności archiwów. Odkryte dziś, zaskakują przenikliwością, prostotą i aktualnością. Oddając w państwa ręce Rękopisy, oddajemy jednocześnie prosty przewodnik po życiu, dotykający uniwersalnych zagadnień i dylematów. Jak pisał ks. Popiełuszko w jednym z rękopisów: „Potrzebne nam męstwo przepojone miłością, które uzdolni do walki o wartości, za którymi tęskni świat”.
39,90 zł 36,00 zł
39,90 zł 36,00 zł
Okładka
bp Artur Ważny
ze wstępu bpa Artura Ważnego:

"Toczymy (...) duchową walkę. Mężczyzna lubi mieć odpowiednią broń przy sobie, aby w tej walce móc uczestniczyć i w niej zwyciężać. Taką bronią jest duchowa proca, którą jest różaniec. Ma on pięć dziesiątków, tak jak Dawid miał pięć kamyków ze strumienia. Przed każdym z nas, mężczyzn, stoją problemy do rozwiązania. Często tak wielkie jak Goliat. Nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić? wtedy naśladujesz Dawida. Bierzesz duchową procę".
25,90 zł
25,90 zł
Okładka
Marcin Brzeziński
Miłość ponad wszystko
Pragniesz naśladować bł. Jerzego Popiełuszkę w trwaniu w miłości do Boga i bliźniego? Możesz to zrobić m.in. poprzez modlitwę za jego wstawiennictwem! Doskonałą pomocą będzie tu niniejsza książeczka, zawierająca nowennę do bł. Jerzego Popiełuszki.

Patron w wielu potrzebach
Błogosławiony Jerzy Popiełuszko to patron w wielu potrzebach - zwłaszcza w sprawach pracy, rodzinnych i małżeńskich. Choć żył w otoczeniu wrogim Bogu i Kościołowi, doświadczał wielu prześladowań i szykan, nigdy nie zwątpił w sens kierowania się zawsze logiką dobra i miłości Boga i bliźniego.

Na każdy czas
Nowennę do bł. Jerzego Popiełuszki można odprawić w dowolnym czasie, ale szczególnie zalecana jest przed jego wspomnieniem liturgicznym, które przypada 19 października.
12,95 zł
12,95 zł
Okładka
W przyjaźni z Aniołem Stróżem Pragniesz uczynić Anioła Stróża swoim przyjacielem, orędownikiem i obrońcą? Skorzystaj z niniejszej książeczki i wczytaj się w zawarte w niej modlitwy! To wspaniała okazja, by zrobić Aniołowi Stróżowi miejsce w swoim życiu, aby mógł Ci pomagać, gdy o to poprosisz.

Liczne modlitwy
W książeczce zawarto obszerny zbiór modlitw do Anioła Stróża, podzielony na:

Modlitwy do Anioła Stróża,
Modlitwy Świętych do Anioła Stróża,
Modlitwy o dobrą śmierć.
Łącznie to blisko 30 modlitw, takich jak m.in. litanie, nowenny, koronki, prośby, akty strzeliste i inne.
14,95 zł
14,95 zł