Okładka

Ojciec Jan Beyzym

Katarzyna Tempes Wydawnictwo: Wydawnictwo JUT Dział: Biografie, autobiografie Format: 150x205 Stron: 48 Oprawa: miękka ISBN: 9788366435797 INDEKS: JUT0302B58538
14,70 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

„Ojciec Jan Beyzym. Błogosławiony, który pomagał trędowatym z Madagaskaru” to książka opowiadająca o polskim misjonarzu żyjącym na przełomie XIX i XX w., który poświęcił swoje życie służbie bliźnim. W wieku 48 lat, zgodnie ze swoim pragnieniem i za zgodą przełożonych wyjechał na misje – na Madagaskar. Jego znaczącym dziełem życia było wybudowanie szpitala dla trędowatych, czemu poświęcił się całkowicie, oddając swoje serce, siły i zdolności. Placówka ta istnieje do dziś, a w niej znajduje się kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, której kult wśród Malgaszy rozpowszechnił właśnie ojciec Beyzym. Akcja opowiadania rozpoczyna się z chwilą przybycia ojca Jana do wioski trędowatych w Maranie. Wszystkim wydarzeniom, o których opowiada narrator towarzyszy… lemur Lucek i jego rodzina. To piękna historia o miłości do bliźnich, ubogacona wątkiem tych interesujących afrykańskich zwierząt, które w książce jawią się jako niezwykle sympatyczne stworzenia, odczuwające i przeżywające swoje życie niemal jak ludzie.

Autorką opowiadania jest pani Katarzyna Tempes – Polka obecnie pracująca w Singapurze, której pasją jest pisanie bajek i opowiadań dla dzieci.

Inne pozycje - Katarzyna Tempes

38,20 zł
15,90 zł 14,90 zł