Powrót na poprzednią stronę

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej - marzec 2023

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej - marzec 2023

Wydawnictwo Promic Warszawa

format: 110 x 159, oprawa: miękka

INDEKS: MAR1094B58700

Cena: 9,50 zł

W każdym numerze ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ

W marcowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;

- wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisał ks. Tomasz Horak, emerytowany duszpasterz diecezji opolskiej, publicysta, dziennikarz;

- modlitwy wiernych przygotowane przez s. Ewę Kopiec CHR, jadwiżankę z Krakowa, katechetkę;

- tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Ks. Krystian Chmielewski, wikariusz w parafii pw. Zwiastowania Pańskiego na Rakowcu Południowym w Warszawie, w kolejnych numerach „Oremus” odpowiada na pytania dotyczące skrutacji Pisma Świętego. W marcowym numerze odnosi się do kwestii:

„Skrutacja. Dlaczego to przede wszystkim modlitwa?”;

- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC w cyklu poświęconym liturgii godzin przybliża tym razem temat modlitwy na zakończenie dnia, czyli komplety. Wybrzmiewają w niej „ufne powierzenie się Bogu na początku nocy, prośba o Jego opiekę oraz akcent przebłagalny”. Modlitwa ta ma też – zaznacza autor tekstu – wymiar eschatologiczny.

Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 50, którym modlimy się we wtorek drugiego tygodnia Wielkiego Postu. Utwór ten, „głęboko zakorzeniony w nauczaniu proroków”, porusza również dwa bardzo bliskie im tematy: „potępienie pustego rytualizmu, składania ofiar, za którymi nie idzie serce człowieka”, oraz „powiązanie przymierza z Bogiem z wymiarem moralnym ludzkiego życia”.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

OREMUS