Okładka

Wielkie Księstwo Litewskie. Podróż po bliskich Kresach

Sławomir Koper Wydawnictwo: FRONDA Sp. z o.o. Dział: Historia ogólna Format: 150x230 Stron: 396 Oprawa: miękka ISBN: 9788380799141 INDEKS: FRO0550B60111
59,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Wielkie Księstwo Litewskie to nie tylko Litwa. Terytorium dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego rozciąga się na terenach dzisiejszej Litwy i Białorusi. Każde z tych Państw z dumą odnosi się do spuścizny największego organizmu politycznego Europy. Na ziemiach litewskich pozostały dawne stolice Księstwa; Wilno, Kowno i Troki, Białorusini remontują po swojemu siedziby dawnych rodów magnackich i przypominają, że najważniejsze dokumenty Wielkiego Księstwa zostały spisane nie w litewskim ale w ruskim języku.

„Wielkie Księstwo Litewskie nie jest kontynuacją cyklu kresowego, a raczej jego uzupełnieniem. Od serii kresowej różni ją przede wszystkim narracja - to zapis współczesnych podróży, wywiadów i rozmów. Zestawia losy dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego z dzisiejszą rzeczywistością. Opowiadam o współczesności Litwy i Białorusi, o śladach polskości i wielkości na tych ziemiach, przypominając dawną chwałę Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Odwiedzając dawne magnackie siedziby wielkich rodów książęcych, nie zapominam o kosztowaniu specjałów kuchni białoruskiej i litewskiej. A przejazd przez granicę i podróż drogami Republiki Białorusi to swoiste deja vu filmów Barei”.

– Sławomir Koper

Inne pozycje - Sławomir Koper

Okładka %
Sławomir Koper
59,90 zł 55,00 zł
Okładka %
Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk
69,90 zł 66,00 zł
Okładka
Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk
42,99 zł
59,90 zł