Okładka

Jak korzystać z kierownictwa duchowego

o. Mieczysław Kożuch SJ Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator Dział: Formacja duchowa Format: 120 x 165 Stron: 120 Oprawa: miękka ISBN: 8388119869 INDEKS: SAW0020B6370
12,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Jedno z praktycznych pytań, do którego wracają osoby odczuwające potrzebę indywidualnego towarzyszenia, dotyczy kwestii: Jak dobrze korzystać z kierownictwa duchowego? Centrum Formacji Duchowej w Krakowie zorganizowało sesję nawiązującą do tego pytania. Poprowadził ją o. Mieczysław Kożuch SJ, doświadczony kierownik duchowy, psychoterapeuta, autor niedawno wydanej książki "Chrześcijańska formacja indywidualna". Niniejsza publikacja zawiera spisane żywe słowa autora kierowane w konferencjach do uczestników sesji.
Konferencje o. Mieczysława przenika i łączy umiłowanie Boga i człowieka. Od samego początku swoich rozważań podkreśla, że w kierownictwie duchowym, w odróżnieniu od spotkań terapeutycznych, nie chodzi jedynie o siebie samego, ale przede wszystkim o Boga, o to, aby bardziej Go pokochać i do Niego przylgnąć. Kierownictwo duchowe dba o to, co najgłębsze w sercu człowieka: uczy pragnąć Jezusa, podejmować decyzje, aby być coraz bliżej Niego, i trwać w nich. W konsekwencji uczy głębokiego spojrzenia na samego człowieka. Uczy takiego spojrzenia, które uwzględnia całą historię jego życia, wszystkie sfery jego osobowości i jego życiowe relacje.
W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania o. Mieczysławowi za zgodę na opublikowanie konferencji, zaś Wydawnictwu SALWATOR za życzliwe podjęcie się tej inicjatywy. Warto dodać, że niniejsza książka otwiera serię "Biblioteka Centrum Formacji Duchowej". Dzięki współpracy Wydawnictwa SALWATOR publikowane będą wybrane sesje formacyjne, organizowane przez salwatorianów w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

Inne pozycje - o. Mieczysław Kożuch SJ

Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
17,90 zł
Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
17,90 zł
27,00 zł
27,00 zł
13,00 zł
13,00 zł