Okładka

Jak radzić sobie z lękiem? Zeszyt Formacji Duchowej nr 30

o. Mieczysław Kożuch SJ Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator Dział: Formacja duchowa Seria: Zeszyt Formacji Duchowej Format: 145x205 Stron: 96 Oprawa: miękka ISBN: 14268515 INDEKS: SAW0190B13441
13,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

30. numer Zeszytów Formacji Duchowej podejmuje temat lęku, który jest powszechnym i fundamentalnym stanem kondycji ludzkiej. Dotyka on wielkich i małych, duchownych i świeckich. Nikogo nie pomija. Jest uczuciem, z którym współczesny człowiek nie potrafi sobie poradzić. Lęk paraliżuje, onieśmiela, nie pozwala działać, zniechęca do życia. Jak go przezwyciężyć? Czy można z nim żyć? Na te i podobne pytania odpowiada o. Mieczysław Kożuch SJ, kierownik duchowy i psycholog, który podejmuje ten newralgiczny temat nie tylko z pozycji znawcy ludzkiej psychiki, ale przede wszystkim z perspektywy wiary chrześcijańskiej. Odpowiedzi na pytanie: Jak radzić sobie z lękiem? nie szuka on w badaniach psychologa, ale w zgłębianiu Słowa Bożego. Nasz lęk, owszem, potrzebuje nieraz ludzkiej terapii, ale ostatecznie przewartościować może go jedynie Słowo, którym jest sam Jezus. W lęku człowiek może zwrócić się do Boga i odwrócić od Niego, może otworzyć się głębiej na siebie i innych lub zamknąć w sobie. Lęk może być okazją do wzrostu dojrzałości, lecz może także zatracać człowieka. Którą drogę wybrać? Aby o tym zadecydować, trzeba sięgnąć do tej niewielkiej, ale bogatej w treści pozycji.

Zeszyty Formacji Duchowej, wydawane przy Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, obchodzą 10 lat istnienia na rynku czytelniczym (1996-2005). Skierowane są do osób świeckich, konsekrowanych i duchownych. Od początku starają się zachować charakter formacyjno-praktyczny. Pokazują drogi do dojrzewania ludzkiej osobowości, do pogłębiania doświadczenia wiary. Uczą modlitwy Słowem Bożym na co dzień, towarzyszą w poznawaniu siebie i podejmują newralgiczne tematy wzięte "prosto z życia".

Od 2006 r. ZFD proponują nową formułę spotkań ze słowem pisanym. Będą jeszcze bardziej ożywiać i wzmacniać aspekt formacyjno-praktyczny oraz osobowy kontakt z Czytelnikiem. Zamieszczone zostaną w Zeszytach zapisy spotkań formacyjnych prowadzonych "na żywo" w CFD. Zeszyty będą więc zapraszały przez lekturę do udziału w sesjach formacyjnych, prowadzonych przez osoby posiadające szczególne doświadczenie w wychowaniu ludzkim i duchowym, cieszące się dużym autorytetem jako wychowawcy. Czytelnik będzie motywowany przez autora do przebycia razem z nim konkretnej drogi formacyjnej na wybrany temat. Autorzy będą towarzyszyli w rozważaniu i pogłębianiu życiowych zagadnień. Koncentrować się będą na jednym temacie, konsekwentnie rozwijanym w kolejnych rozważaniach. Mamy nadzieję, że taka forma lektury pomoże głębiej wniknąć w temat o ważnym znaczeniu dla naszego dojrzewania psychicznego i duchowego. Zamieszczane w Zeszytach treści będą zapisem słowa mówionego, co może jeszcze bardziej pomóc w żywym kontakcie z prowadzącym i poczuć się osobiście adresatem procesu wychowawczego, jaki zaproponuje. Rozważania zamieszczone w Zeszytach mogą służyć nie tylko jako osobista lektura, ale także jako gotowy materiał do spotkań formacyjnych w grupach kościelnych: świeckich czy duchownych (kursy, rekolekcje, skupienia).

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - o. Mieczysław Kożuch SJ

Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
17,90 zł
Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
17,90 zł
27,00 zł
27,00 zł
13,00 zł
Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
12,90 zł