Rekolekcje

Okładka
o. Stanisław Przepierski OP
Ojciec Stanisław Przepierski (1959–2020), dominikanin, gorliwy czciciel Maryi i apostoł różańca, trzy lata przed śmiercią wygłosił w Gietrzwałdzie rekolekcje dla moderatorów kół różańcowych. Głosił z pasją i charakterystyczną żarliwością. Ukazywał różaniec jako drogę poznania Serca Jezusa, jako szkołę kontemplacji. Dzielił się doświadczeniem głębi tej modlitwy, zarówno w konferencjach czy warsztatach, podczas których uczył różnych metod odmawiania różańca, jak i w rozważaniach poszczególnych tajemnic. Tekst rekolekcji jest niezwykle dynamiczny, okraszony humorem i… dosadnymi uwagami korygującymi nieprawidłowości w modlitwie różańcowej. Niezwykła siła przekazu łączy się tu z prostotą: różaniec bowiem jest prosty i stąd właśnie płynie jego moc.
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Zbigniew Nosowski
Żyjemy w codzienności, choć najchętniej byśmy od niej uciekli, zmuszeni do wykonywania czynności, na które często nie mamy ochoty. Byłaby to jednak ucieczka od samego siebie, od własnego człowieczeństwa i od dojrzałego chrześcijaństwa. Zbigniew Nosowski pokazuje, że właśnie w szarej codzienności można odnaleźć Boga, jeśli zmienimy nasze podejście. Łaska codzienna to radość z uważnie obranych ziemniaków, z dobrze zaparzonej herbaty, z porządnego wykonania swoich obowiązków. Kiedy się to odkryje, można zwyczajne życie przeżyć w nadzwyczajny sposób!
39,00 zł
39,00 zł
Okładka %
ks. Piotr Glas
Nastał czas duchowej ciemności. Wszystko spowite jest dziś cieżką mgłą, w której coraz trudniej dostrzec światło i odróżnić prawdę od kłamstwa. Dlatego trzeba wyostrzyć słuch, by usłyszeć głos Boga, który nieustannie przeprowadza swój lud z niewoli do ziemi obiecanej. Tylko jak to zrobić? Ksiądz Piotr Glas, ceniony rekolekcjonista i były egzorcysta, nie ustaje w głoszeniu ludziom Dobrej Nowiny. W najnowszej książce odwołując się do licznych objawień Maryi, między innymi tych z Akity czy Fatimy, oraz słów współczesnych mistyków – ks. Stefano Gobbiego, ks. Dolindo Ruotolo, s. Marii Magdolnej – daje nam potężny oręż do walki ze złem i ludzkimi słabościami. To konkretna propozycja duchowej przemiany i prawdziwego nawrócenia.
44,90 zł 39,99 zł
44,90 zł 39,99 zł
Okładka %
Piotr Ślęczka SDS
Święty Paweł. Tajemnica Damaszku to książka zawierająca dwie serie konferencji przeznaczonych na ośmiodniowe rekolekcje lectio divina. Pierwsza część doprowadza nas ze św. Pawłem na próg Europy (Dz 9-16), w drugiej towarzyszymy apostołowi aż do jego męczeńskiej śmierci w Rzymie (Dz 16-28). We wprowadzeniach do modlitwy cenne okazują się odniesienia do listów, które Paweł kierował do wspólnot zakładanych przez siebie i w których – szerzej niż w Dziejach Apostolskich – obecna jest wczesna teologia wcielenia, krzyża i zmartwychwstania. Ogromnie cenne, głębokie treści odnajdziemy też w katechezach wygłaszanych przez Ojca Świętego Benedykta XVI w trakcie Roku Świętego Pawła. (ze Wstępu)
26,80 zł 25,00 zł
26,80 zł 25,00 zł
Okładka
abp Jerzy Ablewicz
Będziecie moimi świadkami to zapis wyjątkowych rekolekcji, które bp Jerzy Ablewicz wygłosił w Watykanie dla Jana Pawła II w 1983 roku. Nauczania prowadzą przez słowo Boże i uczą, jak je przyjąć, aby stawać się świadkiem żyjącego Jezusa Chrystusa. Na nowo rozpalają serce każdego, kto chce być napełniony Słowem i być Bożym znakiem dla innych. Rekolekcje szczególnie obejmują powołanie do kapłaństwa, ale każdy odbiorca znajdzie inspirację do swojego życia i zachętę, by świadczyć o Bogu tam, gdzie jest.
41,00 zł
41,00 zł
Okładka
Piotr Stawarz SDS
Prośba apostoła Filipa – wypowiedziana podczas Ostatniej Wieczerzy – „Pokaż nam Ojca” jest często naszą prośbą. Chcemy nie tylko wiedzieć o Ojcu, ale nauczyć się być z Nim. Żyje w nas pragnienie rozmawiania z Ojcem, życia na Jego chwałę. Jezus jest najlepszym przewodnikiem na tej drodze. Jest z Ojcem od początku, trwa w jedynej relacji Syna z Ojcem. Ojciec pociąga nas ku Jezusowi, a Jezus chce nam Ojca objawić.

Zaproponowane rekolekcje lectio divina są dla osób, które pragną poznać Ojca z pomocą Słowa Bożego.

1. Konferencja wprowadzająca w rekolekcje (J 1,1-18) 42 min.

I dzień: Sprawy Ojca (Łk 2, 41-52)

2. Wprowadzenie do Meditatio
31 min.
3. Wprowadzenie do Oratio 31 min.
4. Wprowadzenie do Contemplatio 16 min.

II dzień: Królestwo Ojca (Mk 1, 14-39)

5. Wprowadzenie do Meditatio 40 min.
6. Wprowadzenie do Oratio 33 min.
7. Wprowadzenie do Contemplatio 18 min.

III dzień: Opieka Ojca (Mt 6, 25-34; 7, 7-11)

8. Wprowadzenie do Meditatio 34 min.
9. Wprowadzenie do Oratio 28 min.
10. Wprowadzenie do Contemplatio 14 min.

IV dzień: Pragnienia Ojca (J 4, 1-30)


11. Wprowadzenie do Meditatio 43 min.
12. Wprowadzenie do Oratio 33 min.
13. Wprowadzenie do Contemplatio 16 min. V dzień: Wierność Ojcu ponad wszystko (Mk 14, 32-52)
14. Wprowadzenie do Meditatio 33 min.
15. Wprowadzenie do Oratio 31 min.
16. Wprowadzenie do Contemplatio 19 min.

VI dzień: Większa Miłość Ojca (Łk 15, 11-32) – dzień spowiedzi

17. Wprowadzenie do Meditatio . 44 min
18. Wprowadzenie do Oratio 38 min.

VII dzień: Pokarm na życie od Ojca (J 6, 26-59)

19. Wprowadzenie do Meditatio 51 min.
20. Wprowadzenie do Oratio 32 min.
21. Wprowadzenie do Contemplatio 17 min.

Całkowity czas:10 godz. 44 min.
40,00 zł
40,00 zł
Okładka
Adrian Pakuła, o. Wenanty Katarzyniec OFMConv.
Oddanie33 to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu zawierzenia się Matce Bożej, które stały się w Polsce w ostatnich latach wielkim duchowym fenomenem. Teraz możemy je przeżywać razem z ojcem Wenantym Katarzyńcem, przyjacielem św. Maksymiliana Kolbego, który nieustannie zdobywa nowe dusze dla Niepokalanej, aby w końcu zdobyć dla Niej cały świat.

Dołącz do tej niezwykłej modlitwy razem z setkami tysięcy osób, pragnących przeżywać swoje życie pod opieką Matki samego Boga. Naucz się od ojca Wenantego, jak oddawać Jej każdy dzień i jak przez Nią dojść do Jej Syna. A skromny franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej będzie Cię w tym wspierał, tak jak wspiera swoich czcicieli od wielu lat, upraszając przed tronem Najwyższego łaski, które pomagają nam w zdobywaniu świętości.
59,90 zł
59,90 zł
Okładka
ks. Stanisław Marchewka
Niniejsza książka została przygotowana jako pomoc do przeżycia własnych rekolekcji w drodze codziennego życia. Bazę i główny punkt odniesienia stanowi podręcznik św. ojca Stanisława Papczyńskiego Mistyczna świątynia Boga, choć jego treść została uporządkowana na nowy sposób i uwspółcześniona. Z książką Zbuduj Bogu świątynię można medytować, posługując się całymi rozdziałami, poszczególnymi ich częściami lub jeszcze mniejszymi fragmentami. Chodzi o to, aby zobaczyć Boży plan wobec każdego z nas: zostaliśmy przez Boga upragnieni i umiłowani przed założeniem świata, przez chrzest staliśmy się Jego świątynią, jesteśmy zaproszeni do jedności z Bogiem tu na ziemi i ostatecznie – w wieczności. Idąc drogą Niepokalanego Poczęcia Maryi, pod przewodnictwem św. ojca Stanisława, możemy i my stać się na wieki mistyczną świątynią Boga. Ruszajmy! (Ze Wstępu)
60,00 zł
60,00 zł
Okładka
Paweł Naumowicz MIC
Paweł Naumowicz urodzony w 1966 roku, po ukończeniu Politechniki Gdańskiej wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po święceniach pełnił funkcje duszpasterza powołań, prefekta kleryków, przełożonego prowincji polskiej. Doktorat na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie obronił na temat duchowości św. ojca Stanisława Papczyńskiego w świetle Niepokalanego Poczęcia Maryi. Od 2020 roku jest kustoszem w Sanktuarium św. ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii. Niniejsza książka została przygotowana jako pomoc do przeżycia własnych rekolekcji w drodze codziennego życia. Bazę i główny punkt odniesienia stanowi podręcznik św. ojca Stanisława Papczyńskiego Mistyczna świątynia Boga, choć jego treść została uporządkowana na nowy sposób i uwspółcześniona. Z książką Zbuduj Bogu świątynię można medytować, posługując się całymi rozdziałami, poszczególnymi ich częściami lub jeszcze mniejszymi fragmentami. Chodzi o to, aby zobaczyć Boży plan wobec każdego z nas: zostaliśmy przez Boga upragnieni i umiłowani przed założeniem świata, przez chrzest staliśmy się Jego świątynią, jesteśmy zaproszeni do jedności z Bogiem tu na ziemi i ostatecznie – w wieczności. Idąc drogą Niepokalanego Poczęcia Maryi, pod przewodnictwem św. ojca Stanisława, możemy i my stać się na wieki mistyczną świątynią Boga. Ruszajmy! (Ze Wstępu)
34,90 zł
34,90 zł
Okładka %
ks. Henryk Dziadosz SJ
Szczególny jubileusz 500 lat od nawrócenia św. Ignacego i 400 lat od kanonizacji ukazuje uniwersalność jego doświadczenia opisanego w niewielkiej książeczce pt. Ćwiczenia duchowe, z którego to źródła czerpały i czerpią całe pokolenia wierzących. Jezuita o. Henryk Dziadosz wypełnia rekolekcje ignacjańskie treścią Psalmów, które stanowią codzienny duchowy pokarm człowieka wierzącego. To żywe Słowo, w którym możemy usłyszeć pełen czułości szept Jezusa skierowany do Ojca i Jego odpowiedź. Niniejsza książka jest owocem osobistego doświadczenia Autora, zdobytego podczas odprawiania i prowadzenia rekolekcji ignacjańskich.
39,90 zł 37,00 zł
39,90 zł 37,00 zł
Okładka
ks. Kacper Nawrot
Jeśli masz taki moment w życiu, że nie przytakniesz – to znak, że te rekolekcje wielkanocne nie powstały przez przypadek. One są dla Ciebie.

„Nie ma przypadków, są znaki!” – przekonuje ks. Kacper Nawrot. I zaprasza, by w nieprzypadkowym towarzystwie Jezusa Dobrego Pasterza, świętego Piotra i służebnicy Bożej Chiary Corbelli Petrillo odkryć prawdę, która może totalnie wywrócić dotychczasowe myślenie i pomóc na zawsze pozbyć się lęku. Prawdę o kochaniu na zabój, nieodwołalnie, po wieczność.

Autor książki stawia na szczerość i konkret – dzieli się własnymi przeżyciami i przytacza świadectwa z życia swoich przyjaciół. Wszystko po to, byś i Ty mógł powiedzieć z przekonaniem: „Tak, Pan Bóg jest moim Pasterzem. On naprawdę mnie kocha”.

Niech dzieją się cudowne rzeczy!
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
ks. Stanisław Jankowski
Nauki rekolekcyjne zostały wygłoszone w dniach od 31 maja do 4 czerwca 2021 roku w domu rekolekcyjno-wypoczynkowym sióstr brygidek w Falun (północna Szwecja). Wygłoszone wówczas nauki, uzupełnione o nowe skojarzenia, wspomnienia i refleksje, posłużyły za kanwę niniejszej publikacji. Czy są warte uwagi? Oceni Czytelnik. To, jak rozkwitną i zaowocują przy udziale łaski, zależy od Ducha Świętego. Słowo ludzkie jest jak pyłek zdmuchnięty z kwiatu, niesiony wiatrem, jeden z milionów trafia na czekający na niego otwarty kielich. Ukryte w nim życie zakwita cudem nawrócenia. Czasem jakaś myśl poruszy, oświeci, wstrząśnie, czasem nasunie skojarzenia, innym razem zaniepokoi – a niekiedy będzie drążyć latami aż do nawrócenia. Przewodnikiem naszych duchowych rozważań był Święty Paweł. Ten, pochodzący Tarsu, wcześniej noszący imię Szaweł, adept jesziwy, szkoły rabinackiej, nazwany później Apostołem Narodów, wywodził się z pokolenia Beniamina, tak samo, jak pierwszy król Izraelitów, Saul. Zarówno z własnych listów Pawła, jak i z innych źródeł, dowiadujemy się, że nieoczekiwanie przyłączył się do zwalczanej wcześniej zaciekle wspólnoty wyznawców Jezusa z Nazaretu, który – jak Go zapamiętali pierwsi wyznawcy i ci, co byli z Nim od początku – „był prorokiem potężnym w czynie i słowie wobec Boga i całego ludu” (Łk 24,19). Po Jezusie, Paweł to najlepiej udokumentowana postać Nowego Testamentu. Jego wypowiedzi nie pozostawiają wątpliwości co do osobowości, geniuszu, siły woli, rozlicznych charyzmatów. To człowiek ze wszech miar nieprzeciętny, kondotier, bohater, nauczyciel, mędrzec, wychowawca, pasterz. By jednak 7 Wprowadzenie zrozumieć Pawła, trzeba zagłębić się w jego niezwykły życiorys i piśmienniczą spuściznę. Rekolekcje to dobry czas na spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem.
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Latem 2020 roku ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor radia Pallotti.FM, zaproponował mi, by nad urokliwym mazurskim jeziorem porozmawiać w spokojnej atmosferze i w luźnej formie o poważnych i fundamentalnych sprawach naszej wiary, takich jak modlitwa, słowo Boże, wierność, Kościół, rozeznawanie powołania i paru innych (…)

Nie jest to wnikliwa rozprawa, nie są to nawet typowe rekolekcje. Są to po prostu wakacyjne rozmowy, wręcz na granicy pogawędki. Mam jednak nadzieję, że będą one drobną i skromną inspiracją do osobistych przemyśleń na te poważne sprawy i zachęcą do pogłębienia podjętych tu tematów.

Wszystkim czytelnikom z serca błogosławię.

+ Adrian J. Galbas SAC
19,90 zł
19,90 zł
Okładka %
o. Raniero Cantalamessa OFM Cap.

Książka jest propozycją tygodniowych rekolekcji ze słynnym kaznodzieją Domu Papieskiego kard. Ranierem Cantalamessą skierowaną głównie do kapłanów, zakonników i kandydatów do kapłaństwa.

Rozważania te są bowiem zapisem rekolekcji wygłoszonych dla biskupów amerykańskich w 2019 roku w Chicago.

Dotyczą dwóch zasadniczych kwestii istotnych dla kapłana: osobistego uświęcenia, czyli odpowiedzi na pytanie, co to znaczy „być z Jezusem”, oraz jego działalności duszpasterskiej wyrażającej się w stwierdzeniu „iść i głosić”.

Jak sugeruje tytuł książki, ma on być pasterzem i rybakiem, czyli głosić słowo i udzielać sakramentów tym, którzy trwają w Kościele, oraz szukać tych, którzy są od niego daleko.

Ciekawym dodatkiem do treści rekolekcji są katechezy mistagogiczne o Eucharystii.

Odbiorcy książki:

•biskupi, kapłani, zakonnicy i kandydaci do kapłaństwa,

•wierni świeccy, członkowie instytutów życia konsekrowanego.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Książka tchnie radością ewangeliczną autora i daje czytelnikowi okazję do zetknięcia się z oryginalnością jego przepowiadania. Autor wykorzystuje w nim swoje czterdziestoletnie doświadczenie głoszenia słowa Bożego w różnych krajach świata. Ten swoisty podręcznik do ćwiczeń duchowych może zainteresować osoby duchowne i być wykorzystywany podczas rekolekcji dla biskupów, kapłanów i czy zakonników. Może też, jak przekonuje autor, być cenną pomocą w rozwoju duchowym dla osób świeckich.
44,00 zł 41,50 zł
44,00 zł 41,50 zł
Okładka
kardynał Grzegorz Ryś, ks. Krzysztof Wons SDS
Całkowity czas:6 godz. 39 min.

U początku wiary, powołania, misji jest słuchanie Słowa.

Jakie słuchanie Słowa, takie życie i ewangelizacja. Kościół od pierwszych dni swego istnienia praktykuje lectio divina. Droga Bożego czytania rozpoczyna się od czytania Słowa i przez medytację i modlitwę serca prowadzi do kontemplacji. Krakowskie CFD strzeże wielowiekowej tradycji lectio divina, ponieważ widzi w niej nadzieję na nową jakość życia, na nową duchową wiosnę Kościoła. Nagrania zawierają rekolekcje na otwarcie nowo wybudowanego Domu Słowa.

Tematy:

I. Pierwsze jest: Słuchaj! – Pwt 6, 1-9; Mk 12, 28-34
Konferencja 1 (Krzysztof Wons SDS) 38 min
Konferencja 2 (Krzysztof Wons SDS) 45 min
II. Ziarno Słowa – Mk 4, 1-32
Konferencja 3 (Krzysztof Wons SDS) 62 min
Konferencja 4 (abp Grzegorz Ryś) 41 min
Konferencja 5 (abp Grzegorz Ryś) 47 min III. Logos – J 1, 1-18
Konferencja 6 (abp Grzegorz Ryś) 48 min
Konferencja 7 (abp Grzegorz Ryś) 45 min
Konferencja 8 (abp Grzegorz Ryś) 33 min IV. Otwarte Słowo – otwarte serca – Łk 24
Konferencja 9 (abp Grzegorz Ryś) 40 min
30,00 zł
30,00 zł
Okładka %
o. Anselm Grün OSB
Droga do wolności i uzdrowienia

Kiedy stajemy się jednością z sobą samym, z innymi ludźmi i z Bogiem, otwierają się przed nami nowe możliwości zmieniania świata oraz naszego życia. Jak pokazuje ta książka, drogą, która pozwala przezwyciężyć obecny w nas chaos, jest prosta medytacja. Nie jest ona czymś oddalonym od codzienności. Nie wyprowadza nas ze świata, lecz w niego wprowadza. Dzięki niej stajemy się bardziej świadomi samych siebie, dojrzali.

Anselm Grün odkrył, że większość ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli wywodzi się z pisma, które Święty znalazł w klasztorze benedyktynów w Montserracie. W rezultacie powstały jedyne w swoim rodzaju medytacje, zapraszające do udziału w duchowej praktyce, którą można łatwo wprowadzić do codziennego życia, pozostawiając dużo miejsca na indywidualną refleksję i osobiste doświadczenia.

Spełnienie człowieka, jego stawanie się zintegrowaną całością, dokonuje się poprzez coraz pełniejsze otwarcie na Boga. Gdy Bóg wszystko w nas przenika, oświeca i jednoczy, to stajemy się ludźmi wyjątkowymi, ludźmi według Bożego zamysłu.

Wyjątkowe połączenie duchowości benedyktyńskiej i ignacjańskiej
37,90 zł 35,00 zł
37,90 zł 35,00 zł
Okładka
Książka jest propozycją dla duszpasterzy i katechetów, którzy co roku, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu, przygotowują rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Uwzględnia obecnie obowiązujące regulacje prawne oraz nowe typy szkół, wprowadzone reformą MEN 1 września 2017 roku. Na część teoretyczną złożyły się wykłady z homiletyki prowadzone w WSD Redemptorystów w Tuchowie. W ramach corocznych warsztatów homiletycznych, na których spotykają się rekolekcjoniści i misjonarze redemptoryści, wypracowano koncepcję rekolekcji szkolnych dla młodzieży. Ponadto książka zawiera szczegółowo rozpisane scenariusze na rekolekcje dla dzieci młodszych i starszych klas szkoły podstawowej oraz liceum, a także inspiracje Niezbędnik chrześcijanina, przeznaczony dla młodzieży dorastającej i studentów.
29,00 zł
29,00 zł
Okładka
Szymon Popławski OP, Adam Szustak OP, Jacek Szymczak OP
Znaki szczególne Zmartwychwstałego. Rekolekcje paschalne to rozważania na okres wielkanocny. Dlaczego wracamy do Galilei? W jakich znakach objawia się Zmartwychwstały? Jak po Wielkim Poście żyć na co dzień radością Wielkanocy
24,90 zł
24,90 zł
Okładka %
kardynał Grzegorz Ryś
Nowe wydanie wyjątkowych rekolekcji.

„Chrystus nas pociąga nie dlatego, że został ukrzyżowany, tylko dlatego, że wchodząc w krzyż, przeszedł przez niego z miłością. Tylko to jest ważne”.

Modlitwa, post, jałmużna – trzy filary chrześcijaństwa – to nie tylko pobożne praktyki, to szansa na spotkanie z żywym Bogiem. Abp Grzegorz Ryś odsłania ich rewolucyjną, uzdrawiającą siłę.
44,99 zł 41,00 zł
44,99 zł 41,00 zł
Okładka
Kardynał Robert Sarah
Teksty prezentowane w książce “Służyć Prawdzie Rekolekcje Kapłańskie” są owocem pracy oraz refleksji, które kardynał Sarah ofiarował kapłanom w trakcie rekolekcji w lutym 2020 roku. Był to czas dzielenia się wiarą oraz głębokim i osobistym kapłańskim doświadczeniem.

W swoich rozważaniach autor proponuje klasyczną drogę ascezy w odniesieniu do życia kapłańskiego. Dziś jest to już niestety droga prawie zapomniana, mówi się o niej niewiele albo zupełnie pomija ją milczeniem.
29,00 zł
29,00 zł