Dla młodzieży

Okładka
Wilhelm Huenermann
Wszyscy kochamy baśnie, z uwagą słuchamy historii wyjaśniających przeszłość, interpretujących tajemnice życia i otaczającego nas świata. Są rzeczy, których nie sposób ukazać inaczej niż za pośrednictwem obrazów czy przypowieści. Niniejszy zbiór opowiadań, skierowany zarówno do dzieci, jak i młodzieży, należy właśnie do gatunku przypowieści. Wilhelm Hüenermann, autor wielu wspaniałych książek, m.in. bestselleru „Święty i diabeł”, wprowadza nas za pośrednictwem krótkich powiastek w lepsze zrozumienie naszej wiary. Ufamy, że Credo, które jest największym skarbem Kościoła, stanie się dzięki tej książce wyznaniem bliskim i przemieniającym serca młodych czytelników.
24,90 zł
24,90 zł
Okładka
Lisa Damour
Książka pomoże rodzicom zrozumieć intensywne i pełne emocji życie nastolatków i podpowie sposoby wsparcia na tym krytycznym etapie rozwoju.

Presja szkolna, stres związany z mediami społecznościowymi, obawy o przyszłość i zdrowie psychiczne to wszystko skutkuje poczuciem przytłoczenia. Ale nie musi tak być.

Lisa Damour opisuje:

przebieg rozwoju emocjonalnego nastolatka
sygnały alarmowe, które niepokoją rodziców
jak rozmawiać o emocjach
strategie wspierania w uzyskaniu samoświadomości
typowe wyzwania: konflikty w domu, ryzykowne zachowania, trudności w przyjaźniach i związkach
Książka zawiera oparte na badaniach wyjaśnienia, przykłady z życia oraz konkretne i praktyczne wskazówki.
44,90 zł
44,90 zł
Okładka %
Charlotte Grossetete
W tej książce znajdziemy 15 portretów młodych świętych i błogosławionych. Wspaniałych osób, których życie, choć krótkie, wypełnione było radością i miłością do Boga. To niezwykli bohaterowie wiary, którzy mogą stać się prawdziwymi przyjaciółmi dzieci i młodzieży i wzorem wiary dla współczesnego świata.

Pełne pasji biografie, przeplatane komiksami, faktami historycznymi i modlitwami, oraz piękne ilustracje z pewnością zachęcą młodych czytelników do lektury i dadzą im szansę poznać między innymi: św. Blandynę, św. Tarcyzjusza, św. Katarzynę Tekakwithę, św. Dominika Savio, św. Alojzego Gonzagę czy błogosławionego Carla Acutisa.
39,00 zł 36,00 zł
39,00 zł 36,00 zł
Okładka
o. Luigi Francesco Ruffato
Postać Karola Acutisa (1991–2006), wyniesionego na ołtarze w 2020 roku, wzbudza zainteresowanie i zdumiewa. Jak to możliwe, że chłopiec, którego ziemskie życie trwało zaledwie piętnaście lat, w tak krótkim czasie osiągnął dojrzałość chrześcijańską i ludzką? O tym, że jest to możliwe, świadczą fakty, które spisał o. Luigi Francesco Ruffato.
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
ks. Tomasz Jaklewicz
To zbiór odpowiedzi na pytania przesyłane przez czytelników „Małego Gościa”.

Autor odpowiedzi, ks. Tomasz Jaklewicz, do każdej kwestii, do każdego pytania podchodzi wnikliwie, starając się każdemu Pytającemu udzielić precyzyjnej i przede wszystkim jasnej odpowiedzi. Jak sam pisze we wstępie: „starałem się pisać w taki sposób, abym mógł to powiedzieć komuś patrząc mu w oczy”.

Młodzi ludzie mają wątpliwości w wierze, w codziennych wyborach, nie potrafią czasem rozpoznać gdzie jest dobro a gdzie zło, potrzebują rady i oczekują szczerych, poważnych odpowiedzi. Współczesne zawirowania wywołują w nich niepokój. Z jednej strony młodzi łatwo ulegają szkodliwym wpływom, z drugiej intuicyjnie wyczuwają, że coś jest nie tak. Jak wszyscy, szukają szczęścia, ale nieraz zbyt łatwo wpadają w pułapkę hedonizmu.
31,00 zł
31,00 zł
Okładka
Paula Hoesl Hoesl
Książka „Dziewczyno, jeśli chcesz być nowoczesna”, mimo że wydana w 1948 roku, porusza w sposób kompetentny i rzeczowy główne problemy współczesnej dziewczyny.
Analizując zachowania i aktualne trendy, autorka jasno stwierdza, kim młoda dziewczyna „nie może” być, jaka „może” być, a jaka „musi” być. Stara się przekonać czytelniczkę do głębszego i odpowiedzialnego przeżywania swojej młodości; jednocześnie przestrzega ją przed niebezpieczeństwami, które niesie ze sobą nowoczesność.

Pomaga ukierunkować bogactwo młodzieńczej energii na doskonalenie własnej osobowości oraz osiągnięcie pełnego, radosnego i szczęśliwego życia.
20,00 zł
20,00 zł
Okładka %
Philip Kosloski
Poznaj Carla, piętnastoletniego Włocha, maniaka komputerowego, który uwielbiał superbohaterów i gry wideo, ale nade wszystko kochał Eucharystię. Wartka akcja komiksu kładzie szczególny nacisk na ostatnie lata życia błogosławionego Carla Acutisa i ukazuje, jak stał się on cyfrowym uczniem Jezusa. Carlo stworzył dynamiczną stronę internetową i zachwycającą wystawę. Za pomocą tych narzędzi uczył innych o wielu wyjątkowych cudach eucharystycznych z całego świata. Ten fascynujący i sympatyczny nastolatek wciąż inspiruje rzesze ludzi swoim pełnym prostoty życiem i nadzwyczajnym przykładem świętości.
39,90 zł 38,00 zł
39,90 zł 38,00 zł
Okładka
Camille W. de Prevaux
Oddajemy do rąk czytelników komiks z pięknymi ilustracjami Fabrizio Russo, który mamy nadzieję, pomoże wielu młodym odkryć piekno i bogactwo życia ukierunkowanego na Chrystusa, takie właśnie, jakie wybrał błogosławiony Karol Acutis.
29,00 zł
29,00 zł
Okładka
ks. Andrzej Muszala
Moc modlitwy
Czym jest modlitwa? Dlaczego warto rozmawiać z Bogiem i świętymi? Jak się modlić? Sięgnij po tę książkę i poznaj odpowiedzi na te pytania!

Idealna dla młodzieży
Książka jest skierowana przede wszystkim do starszej młodzieży, szukającej odpowiedzi na nurtujące pytania z dziedziny wiary. Jej dodatkowy atut to oryginalne, skłaniające do refleksji podsumowania graficzne, które zachęcają do lektury.
24,00 zł
24,00 zł
Okładka
ks. Andrzej Krasowski
Kazanie na Górze w przepowiadaniu homilijnym do młodzieży to opracowanie, którego założeniem jest ukazanie stanu przepowiadania homilijnego do młodzieży w Polsce w latach 1978-2008, dotyczącego nauczania wygłoszonego przez Jezusa w Kazaniu na Górze. Publikacja zawiera biblijną analizę Kazania oraz analizę 122 homilii nawiązujących do badanego tekstu. Materiał został zinterpretowany w odniesieniu do definicji homilii zapisanej w dokumentach Soboru Watykańskiego II. Autor, poddając ocenie teksty homilii i odnosząc je do tekstu biblijnego i dokumentów kościelnych, wysuwa ciekawe wnioski. Podpowiada, co należałoby zmienić lub dodać, aby przepowiadanie stało się głębsze i atrakcyjniejsze. Książka może być pomocna wszystkim, którzy głoszą słowo Boże, oraz tym, którzy pragną pogłębić swoje rozumienie biblijnego Kazania na Górze.
35,00 zł
35,00 zł
Okładka %
Ten komiks, zilustrowany przez wybitnych autorów tworzących dla Marvel i DC Comics, jest najpełniejszą graficzną adaptacją życia Chrystusa, jaką kiedykolwiek stworzono. Ukazuje całe ziemskie życie Chrystusa, tak jak opisują je Ewangelie wg św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana, począwszy od narodzin w Betlejem, życie w Nazarecie, nauczanie, cuda, mękę, śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. To najbardziej kompletna komiksowa adaptacja Ewangelii, przygotowana przez zespół znakomitych amerykańskich scenarzystów i grafików.
129,90 zł 119,00 zł
129,90 zł 119,00 zł
Okładka
ks. Leszek Mateja, Milena Suliga
Publikacja, to niezwykle oryginalny, bo napisany w formie listów, komentarz biblijny wprowadzający w lekturę Ewangelii św. Marka. Książka stanowi zapis korespondencji pomiędzy przygotowującą się do bierzmowania, nastoletnią Marią a Markiem - jej przewodnikiem na drodze odkrywania tajemnic zawartych w Słowie Bożym. Lektura prowokuje młodych ludzi do odkrycia, że są już na tyle dorośli, aby zrozumieć Ewangelię, jednocześnie pomagając im wejść w osobistą relację z Jezusem. Listy Marii i Marka, w których jak echo powraca temat bierzmowania, mogą być potraktowane jako nowatorski podręcznik dla młodzieży przygotowującej się do tego sakramentu. Pomimo, iż książka adresowana jest przede wszystkim do młodych, odkrywane w niej, niezwykłe skarby Słowa Bożego, zaskoczyć mogą niejednego dorosłego. Jej lektura z pewnością ubogaci więc każdego, kto pragnie wejść w świat Ewangelii.
39,00 zł
39,00 zł
Okładka %
Od św. Piotra do św. Jana Pawła II. Historia chrześcijaństwa to albumowe opracowanie dziejów Kościoła powszechnego od jego narodzin po współczesność. Dzieło przygotowane przez międzynarodowy zespół badaczy stanowi przystępny, a zarazem fachowy i oryginalny przewodnik, który: * opisuje kluczowe wydarzenia* przedstawia najważniejsze postacie* wyjaśnia zjawiska kształtujące oblicze Kościoła w różnych epokach* przybliża życie wiernych na przestrzeni dwóch tysięcy lat* dostarcza bogatego materiału ilustracyjnego: kolorowych zdjęć, rysunków, planów i map.
"Historia chrześcijaństwa" jest polskim przekładem znanego dzieła międzynarodowego zespołu historyków i badaczy ze znakomitym teologiem i historykiem Hubertem Jedinem na czele, które pod redakcją Juana Marii Laboa pozyskało nową szatę graficzną, obejmującą zarówno ilustracje dla najmłodszych, jak i obszerną dokumentację fotograficzną i kartograficzną. Ta bogata warstwa ilustracyjna z odpowiednim komentarzem oraz przejrzysty układ tekstu podzielonego na tematyczne rozdziały pozwala na szybkie uchwycenie sensu prezentowanego materiału i ciekawą lekturę. "Historia chrześcijaństwa" to historyczna encyklopedia chrześcijaństwa dla rodzin, rodzaj zwięzłego, przybliżającego najważniejsze wydarzenia i kluczowe postacie, przewodnika po dziejach Kościoła powszechnego: od jego narodzin do czasów współczesnych.
130,00 zł 122,00 zł
130,00 zł 122,00 zł
Okładka %
Piotr Lubaś, Małgorzata Bęben, ks. Sebastian Picur, Tomasz Hebda, Julia Korzeniowska
Autorska grupa młodych twórców pod wodzą jednego z najpopularniejszych tiktokowych influencerów - uwielbianego przez młodzież, docierającego ze swoimi postami do milionów odbiorców ks. Sebastiana Picura - napisała powieść HOLY GAME o młodzieży i dla młodzieży. Książka jest głęboko zakorzeniona w rzeczywistości współczesnego świata i ma wartościowe przesłanie.

Inez, zbuntowana nastolatka, pakuje się w poważne tarapaty... Wraz z grupą przyjaciół malują sprayem budynek – nową inwestycję jej ojca, który wpada z tego powodu w histerię. Życie dziewczyny powoli staje się niekończącą serią porażek. Z pomocą Inez przychodzi tajemniczy nieznajomy z sieci, który całkowicie odmienia jej życie. Czy nowy przyjaciel pomoże naprawić jej relacje z rodziną? Czy życie bohaterki na nowo zyska sens? Co łączy Inez z pierwszym beatyfikowanym millenialsem Carlem Acutisem?

Grasz w LoL-a lub inne gry? Często przesiadujesz na Discordzie? Godzinami skrolujesz TikToka? Interesujesz się sportem? A może zastanawiasz się też nad sensem wiary i próbujesz odnaleźć w życiu prawdziwe szczęście? Jeśli twoje odpowiedzi są twierdzące, to znak, że ta książka jest dla Ciebie!
34,90 zł 32,00 zł
34,90 zł 32,00 zł
Okładka %
Paolo Rodari, Antonia Salzano Acutis
Jak być matką świętego?
Przed narodzinami syna żyła z dala od Boga. Antonia Salzano Acutis, matka błogosławionego Carla, który swoją wiarą zachwycił i zadziwił świat. Powstało już wiele biografii i opisujących niezwykłość tego piętnastoletniego chłopca, ale żadna z nich nie poprowadziła nas tak blisko jak świadectwo jego matki. Antonia towarzyszyła swojemu synowi w najtrudniejszych chwilach – w śmiertelnej chorobie. Doświadczała razem z nim bólu i samotności. Jak żyć ze świadomością, że ukochane dziecko umiera? Jak poradzić sobie z tą niewyobrażalną udręką? Jak zaufać Bogu?
Dzisiaj ma odwagę dzielić się historią syna, który nawrócił swoich rodziców i pomimo cierpienia nie utracił radości. Autorka odsłania przed nami tajemnice Carla, dla którego Bóg był w centrum życia aż do końca.
54,90 zł 49,99 zł
54,90 zł 49,99 zł
Okładka %
ks. Krzysztof Porosło, ks. Jacek Bernacik
Miłość jest jak jazz, a budowanie związku jest jak jam session, gdzie przy różnicy charakteru i temperamentu kochających się osób trzeba zgrać się w improwizowanym utworze, jakim jest życie. Motyw przewodni jest znany – miłość. Można go jednak zagrać na miliony sposobów. Piękno kojącej duszę muzyki pochodzi ze zgrania, z harmonii, którą współtworzą tak różne – wydawałoby się – instrumenty, jakimi są gitara, kontrabas, perkusja, pianino czy saksofon, nie zaś z samej doskonałości któregokolwiek z muzyków na nich grających.

Niniejsza książka, która jest drugim tomem serii Żar ognia, jest przeredagowanym zapisem cyklu konferencji dla par, narzeczonych i małżeństw głoszonych w krakowskiej Kolegiacie św. Anny w roku akademickim 2021/2022 przez ks. Jacka Bernacika i ks. Krzysztofa Porosło. W Zgraniu stawiają pytania o nasze temperamenty, które musimy przyjąć, i nasze charaktery, nad którymi możemy i powinniśmy pracować, aby budować piękne i dojrzałe związki.
34,90 zł 33,00 zł
34,90 zł 33,00 zł
Okładka
św. Jan Bosco
Św. Jan Bosco – Przewodnik dla młodzieży na drodze pobożności chrześcijańskiej

O jak dobrze byłoby pobożny Czytelniku, aby te treści i rady trafiły do młodzieży. Napisał je wiele lat temu wielki ich przyjaciel – św. Jan Bosco. Na zaledwie 81 stronach małej książeczki z wielką miłością porusza m.in.. Kwestie:
– dlaczego Pan Bóg tak bardzo kocha młodzież?
– jakimi podstępami szatan ją łudzi ?
– co młodzież powinna czynić?
– czego powinna unikać?
– jak zachowywać się w czasie pokus? – o wyborze drogi życia – jak wybrać? Z radością oddajemy to pożyteczne dziełko adresowane do młodzieży. Wiele dobrego wniesie również u rodziców, katechetów i wychowawców.
Do młodzieży!
19,00 zł
19,00 zł
Okładka
Mariusz Korzbok Łącki
Dzieciom do szczęścia nie potrzeba wiele. Wystarczy słońce, woda, czyste powietrze, las i groźna zagadka do rozwiązania. Przed takim zadaniem stają Aśka, Renia, Jakub i Paweł ciekawscy i niepokorni bohaterowie książki Tajemnica babci Pozorskiej. To grupa harcerzy, która przyjechała wraz ze swoim druhem, panem Markiem, do zaprzyjaźnionego gospodarstwa w sercu Borów Tucholskich. Szykowali się na spanie na sianie, bieganie po lesie, kąpiele w jeziorze i obserwowanie dzikich zwierząt. Tymczasem okazuje się, że w wiosce znajdują się ruiny domu, w którym straszy. I to nie żaden przypadkowy duch, ale duch babci Pozorskiej.

Jakiej tajemnicy pilnuje?
25,00 zł
25,00 zł
Okładka
Maria Szołtysek-Zambrzycka
Czy w lesie na Śląsku może mieszkać prawdziwy lew? Poznajcie Wacka i jego wesołą rodzinkę!

Maria Szołtysek-Zambrzycka zabierze Was na wycieczkę do tajemniczej leśniczówki, w której ludzie i zwierzęta mówią jednym głosem. Usłyszycie tam letni koncert słowika, w ogródku nakarmicie mleczkiem węża-zaskrońca, a między starymi meblami pobawicie się w chowanego z sympatycznym lwem Wackiem…

Wspomnienia córki leśniczego to szczera opowieść o sielance dzieciństwa spędzonego na łonie natury, ale przede wszystkim o jej niezwykłym spotkaniu ze światem zwierząt, które odmieniło całe życie autorki.

Odkrywanie kolejnych mieszkańców leśniczówki będzie więc wspaniałą przygodą nie tylko dla dzieci…
44,90 zł
44,90 zł
Okładka
Robert Kowalewski
Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie (Bł. Carlo Acutis).

Carlo Acutis urodził się 3 maja 1991 roku. Od dzieciństwa codziennie uczestniczył w Eucharystii, którą nazywał swoją osobistą autostradą do nieba, a jego osobista głęboka przyjaźń z Bogiem zdumiewała, a jednocześnie fascynowała jego nauczycieli i kolegów. Na początku października 2006 roku chłopiec zachorował. Początkowo objawy nie wskazywały na nic groźnego. Po kilku dniach okazało się jednak, że to białaczka z ostrym przebiegiem. Carlo zmarł 12 października. Po czternastu latach od jego śmierci Papież Franciszek ogłosił go błogosławionym.

Ta książka to modlitewnik dla młodych, którzy - jak bł. Carlo Acutis - chcą przeżyć każdy dzień w bliskości z Bogiem.
14,90 zł
14,90 zł