za 5 zł

Okładka %
Barwnie ilustrowany terminarz na rok 2024 zawiera starannie opracowany wybór prozdrowotnych przepisów kulinarnych i receptur, oparty na wskazówkach św. Hildegardy z Bingen. Dzięki tej publikacji możemy cały rok czerpać z bogatego skarbca mądrości słynnej średniowiecznej mistyczki, której wskazania zostały potwierdzone przez znawców współczesnej wiedzy medycznej, takich jak dr Gottfried Hertzka i dr Wighard Strehlow.
44,90 zł 5,00 zł
44,90 zł 5,00 zł
Okładka %
Jedenasta edycja bestsellerowego terminarza. Kompendium wiedzy dla całej rodziny,

a w nim:
• proste i smaczne przepisy na dania i desery każdego dnia;
• informacje o ziołach i roślinach, wraz z przepisami na dania z ich wykorzystaniem;
• przypomnienia wydarzeń i rocznic rodzinnych;
• listy zakupów, z którymi można się udać do sklepu;
• informacje o świętych patronach dnia i o solenizantach;
• sentencje, ciekawostki i praktyczne rady;
• godziny wschodów i zachodów Słońca oraz Księżyca;
• ewangeliczne motta dnia oraz niedzielne Ewangelie z komentarzami;
• miejsca do notowania.
Poręczna i użyteczna pomoc. Publikacja przydatna w codziennych okolicznościach – kalendarz i poradnik w jednym.
24,90 zł 5,00 zł
24,90 zł 5,00 zł
29,90 zł 5,00 zł
29,90 zł 5,00 zł
29,90 zł 5,00 zł
Okładka %
Kalendarz Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2024 zawiera informacje o najważniejszych wydarzeniach archidiecezjalnych, czytaniach liturgicznych oraz fragmenty z Ewangelii na dany dzień. Na dni powszednie i soboty przeznaczona jest odrębna strona, niedziele zajmują 2 strony i mają rozpisane godziny co 30 minut, a na końcu kalendarza znajduje się również skrócony kalendarz na rok 2025. Dodatkowo na początku i na końcu jest miejsce na notatki.
49,00 zł 5,00 zł
49,00 zł 5,00 zł
Okładka %
Marjon van Dalen
Bahdri do dziś ucieka przed organizacjami terrorystycznymi. Niegdyś był jednym z nich – członkiem grupy terrorystycznej Boko Haram. Trzy razy we śnie ukazywał mu się Jezus i nawoływał do nawrócenia, ale Bahdri nie potrafił znaleźć spokoju. Zbyt wiele ofiar miał na sumieniu. Pewnego dnia spotkał Habilę, który nieomal zginął z rąk bojówek terrorystycznych. To, że przeżył, lekarze i on sam uważają za cud. Habila przebaczył swoim oprawcom. To dzięki niemu Bahdri doświadczył łaski przebaczenia i wreszcie odnalazł spokój.

Marhjon van Dalen, holenderska dziennikarka, wraz z rodziną spędziła 7 lat w Azji, między innymi w Pakistanie. By napisać tę książkę, jesienią 2014 roku wyjechała do Nigerii, gdzie spotkała się z ofiarami i ich oprawcami.
22,90 zł 5,00 zł
22,90 zł 5,00 zł
Okładka %
Cezary Kościelniak
Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków. I tylko dzięki temu, że stały się państwami końca, zachowały one stary, niekoniecznie dobry świat. Pozostały probierzem tego, czym było imperium radzieckie i co po sobie zostawiło – na każdej możliwej płaszczyźnie: politycznej, gospodarczej, religijnej, kulturowej, społecznej. Frunze w meczecie jest kulturowym reportażem z Kirgistanu – niegdysiejszej Kirgizji, jednego z najbardziej tajemniczych państw Azji Centralnej. Autor pokazuje jego teraźniejszość, mocno – znacznie mocniej, niżbyśmy się spodziewali – naznaczoną sowiecką przeszłością. Pokazuje świat o historii długiej i krótkiej zarazem. Świat, który miał być monolitem, a jest pełen sprzeczności.
22,00 zł 5,00 zł
22,00 zł 5,00 zł
Okładka %
Światowe Dni Młodzieży 2016
Historia dotychczasowych spotkań z młodzieżą
Jan Paweł II- pierwszy przewodnik Światowych Dni Młodzieży
Benedykt XVI- drugi przewodnik Światowych Dni Młodzieży
Franciszek- trzeci przewodnik Światowych Dni Młodzieży
Symbole Światowych Dni Młodzieży
Patroni Światowych Dni Młodzieży- święci Jan Paweł II i Faustyna Kowalska
15,99 zł 5,00 zł
15,99 zł 5,00 zł
Okładka %
W 2016 roku przypada 1050 rocznica chrztu Polski, zbiegająca się z pielgrzymką papieża Franciszka oraz Światowymi Dniami Młodzieży. Z tej okazji powstała książka, ukazująca wydarzenie, które zrównało Polskę z chrześcijańskimi krajami Europy i związało z zachodnim kręgiem kultury chrześcijańskiej.
19,99 zł 5,00 zł
19,99 zł 5,00 zł
Okładka %
Miłosierdzie to droga, która łączy człowieka z Bogiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze pomimo ograniczeń naszego grzechu- Papież Franciszek
19,99 zł 5,00 zł
19,99 zł 5,00 zł
Okładka %
o. Anselm Grün OSB
„Piękno zbawi świat” – pisał Fiodor Dostojewski. Piękna jednak nie da się „wyprodukować”. Nie możemy go również kupić czy na nie zapracować – piękno możemy po prostu spotkać, o ile tylko otworzymy oczy. Możemy je odkryć w innych ludziach, w przyrodzie, sztuce i muzyce, a także w sobie. Doświadczenie piękna jest kluczem do szczęśliwego życia, wprowadza radość i szczęście tam, gdzie się najmniej ich spodziewamy. Anselm Grün podpowiada nam, jak uważnie obserwować piękno obecne w świecie oraz jak znaleźć w pięknie pocieszenie i uzdrowienie. Pozwala nam odkryć przestrzeń, w której nasze serce odnajdzie swój dom.
25,00 zł 5,00 zł
25,00 zł 5,00 zł
Okładka %
Antoine Arjakovsky
Myrna Nazzour to chrześcijańska mistyczka i stygmatyczka z Damaszku w Syrii. Doświadcza ona tajemniczych ekstaz, otrzymuje przesłania od Jezusa i Maryi, a na jej ciele pojawiają się stygmaty. Z jej rąk oraz z ikony, która znajduje się w jej domu, wydziela się w tajemniczy sposób oliwa. Podczas rekolekcji i konferencji, które głosi na całym świecie, przekazuje przesłanie miłości oraz jedności Kościoła i rodziny.

W tej książce Myrna opowiada o swoim życiu, wierze, modlitwie, a przede wszystkim o znakach i objawieniach, których doświadcza. Książka zawiera również pełne teksty wszystkich przesłań, które Myrna otrzymała od Jezusa i Maryi.
19,90 zł 5,00 zł
19,90 zł 5,00 zł
Okładka %
Reyes Monforte
To był moment. Reszta muzyków stroiła instrumenty. Peter uniósł rękę do węzła krawata i rozluźnił go. Przechylił głowę z lewej strony na prawą i rozpiął górne guziki białej koszuli. Pomyślała: chcę spędzić z nim resztę życia.
Wystarczyły cztery lata, aby zmienił jej życie w piekło.
- Mami, mami - krzyknęła słodko Victoria, zbliżając buzię do słuchawki.
- Mami, kocham cię. Gdzie jesteś?
Dlaczego nie przyjeżdżasz?
Okrutna miłość to prawdziwa historia o poświęceniu i odwadze kobiety, której miłość do dziecka nie zna granic. Po latach upokorzeń, oszustw i przemocy doświadczanej ze strony męża María postanawia zrobić wszystko, by ochronić przed nim swoją córeczkę. Prawdziwy dramat rozpoczyna się jednak, gdy prawo, zamiast je bronić, zaczyna im zagrażać.
29,90 zł 5,00 zł
29,90 zł 5,00 zł
Okładka %
Paweł Respiro
Modlitwa językami to niezwykły dar Ducha Świętego, dzięki któremu wielu chrześcijan doświadcza mocy i miłości Boga. Choć przez kilkanaście wieków był on nieobecny w sposób widoczny w Kościele, to jego występowanie wśród pierwszych chrześcijan jest wyraźnie zaświadczone w Piśmie Świętym. W wieku dwudziestym nastąpiło ponowne rozpowszechnienie tego daru i dziś nie jest już niczym dziwnym słyszeć wiernych, księży czy biskupów praktykujących tę formę modlitwy.

Autor tej książki prezentuje charyzmat języków, sięgając przy tym do Pisma Świętego, świadectw współczesnych i własnego doświadczenia. Wskazuje na istnienie różnych rodzajów tego charyzmatu i odpiera argumenty jego krytyków. Przede wszystkim zaś stara się ukazać, jak bardzo może on pomóc nam w owocnym i pełnym radości przeżywaniu naszej wiary.

Adresatami tej książki są zarówno ci, którzy nie doświadczyli tego daru, jak i ci, którzy już go otrzymali, a chcieliby się więcej dowiedzieć na jego temat.
14,90 zł 5,00 zł
14,90 zł 5,00 zł
Okładka %
ks. Artur Seweryn
Zbiór krótkich błyskotliwych kazań na niedziele i święta w roku C. Mogą być inspiracją dla kapłanów, jak również zbiorem refleksji i przemyśleń dla każdego czytelnika, który pragnie być na co dzień karmiony Słowem Boga.
27,00 zł 5,00 zł
27,00 zł 5,00 zł
Okładka %
ks. Piotr Nitecki
Autor próbuje nakreślić, co chrześcijanin ma do zaoferowania światu dzięki uczestnictwu w tajemnicy Eucharystii.
5,00 zł 5,00 zł
5,00 zł 5,00 zł
Okładka %
Mariusz Kozicki
,,m2records" jest nowym projektem muzyczno/ wydawniczo/ artystyczno - edukacyjnym powstałym z inicjatywy Mariusza Kozickiego i Marcina Malinowskiego, dwóch muzyków wspólpracujących od kilku lat w różnych formacjach

Oferta edukacyjna ,,m2records" obejmuje zajęcia i warsztaty artstyczne z różnych dziedzin sztuki, prowadzone przez znanych i doświadczonych twórców i wykonawców
28,00 zł 5,00 zł
28,00 zł 5,00 zł
Okładka %
Jadwiga Stabińska
Książka jest szóstą z kolei medytacyjną pozycją Autorki. Rozważania zakorzenione w pięknie roku liturgicznego stanowią ciekawe zaproszenie do medytacji w Roku Eucharystii.

"Rok łaski Pańskiej" to modlitewny, chrystocentryczny komentarz do roku liturgicznego. W celu rozwinięcia tematu siostra Jadwiga Stabińska dokonuje swobodnych zapożyczeń z Pisma świętego, cytowanego według IV wydania Biblii Tysiąclecia. Teksty liturgiczne zaś, o ile nie podano inaczej, pochodzą z Monastycznej Liturgii Godzin. Całość książki ubogacają słowa ogólnie znanych i mniej znanych świadków Tradycji, a także motywy własnej poezji Autorki.
10,00 zł 5,00 zł
10,00 zł 5,00 zł
Okładka %
Druga płyta w dorobku muzyka hip-hopowego, który urodził się w Armenii a od 14 lat mieszka w Polsce...

Arci (Artaszes Barojan), urodził się w 1981 roku w Erewaniu. Od 9 lat zajmuje się muzyką hip-hopową. W 2008 roku wydał pierwszą oficjalną płytę zatytułowaną ”Ratuj swoją duszę”.

"Porzucam Babilon", to druga płyta w dorobku artysty. Brzmieniowo znajduje ona wspólny mianownik z poprzednią, bardzo dobrze przyjętą na rynku płytą „”Ratuj swoją duszę”, lecz Arci uzupełnił ją o dancehallowe brzmienia i konkretne, dojrzałe teksty. Arci wyraźnie i po imieniu nazywa „chore” rzeczy, które trawią współczesnego człowieka. Śmiało i bardzo osobiście mówi też o swojej pasji i fascynacji Jezusem.
Arci pozostaje wierny swojemu stylowi, choć spora dawka reggae może zaskoczyć jego fanów przyzwyczajonych do surowej rapowej „nawijki”. Jedno jest pewne, na tej płycie nie ma miejsca na monotonię i rutynę. Nowe świeże podkłady, bujające dźwięki, inteligentne teksty (od których nie raz zjeży ci się włos na głowie), oraz ewidentna tendencja do zaskakiwania słuchacza to tylko niektóre z atutów tej płyty!
19,99 zł 5,00 zł
19,99 zł 5,00 zł