za 2 zł

Okładka
Książka Modlitwy pustyni i oazy zawiera 17 modlitw autorstwa ks. Franciszka Blachnickiego i ks. Wojciecha Danielskiego (moderatora krajowego Ruchu Światło-Życie po wyjeździe ks. Blachnickiego do Niemiec z powodu zaprowadzenia stanu wojennego w Polsce). Są w niej podstawowe modlitwy oazowicza, jak np. Akt konstytutywny ruchu, modlitwy-rozmowy ks. Franciszka z Niepokalaną z różnych lat oraz piękne, poetyckie tłumaczenia nowotestamentowych kantyków dokonane przez ks. Wojciecha. Publikacja ta to zarówno modlitewnik, jak i swoista szkoła modlitwy dwóch mistrzów życia wewnętrznego.
15,00 zł
15,00 zł
Okładka
Papież Franciszek - kard. Jorge Mario Bergoglio
Dokument wytycza nowe drogi dla ewangelizacji, troski o środowisko i ubogich. Franciszek ma nadzieję na nowy dynamizm misyjny i potwierdza ważną rolę świeckich we wspólnotach Kościoła.

„Umiłowana Amazonia ukazuje się przed światem z całym swoim blaskiem, dramatem, swoją tajemnicą”. Tak zaczyna się posynodalna adhortacja apostolska Querida Amazonia. W pierwszych punktach (2-4) Papież wyjaśnia znaczenie adhortacji, w której wiele jest odniesień do dokumentów episkopatów krajów amazońskich, a także do poezji autorów związanych z Amazonią. Podkreśla, że pragnie „wyrazić oddźwięk”, jaki synod w nim wywołał. Precyzuje, że nie zamierza zastępować ani powtarzać Dokumentu końcowego, lecz zachęca do jego lektury w całości, z nadzieją, że cały Kościół się nim zainspiruje i ubogaci, a Kościół w Amazonii postara się go wprowadzić w życie. Franciszek dzieli się swymi marzeniami o Amazonii (5-7), której los wszystkich powinien niepokoić, ponieważ ta ziemia jest również naszą ziemią. I tak Papież formułuje cztery wielkie marzenia: aby Amazonia walczyła o prawa najuboższych, broniła bogactwa kulturalnego, z zazdrością strzegła nieodpartego piękna natury, i w końcu, by wspólnoty chrześcijańskie potrafiły zaangażować się i „wcielić” w Amazonii.
Alessandro Gisotti – Watykan
9,90 zł
9,90 zł
Okładka
Elizabeth Ficocelli
Cuda, które budzą wiarę!

Żyjemy w epoce cudów! Książka przedstawia niezwykłe wydarzenia nie tylko z życia osób żyjących w odległych wiekach, ale również ludzi nam współczesnych. Niektóre z opisanych tu cudów nadal trwają! Bóg nie dokonywał cudów jedynie w odległych czasach, pełnych żarliwej wiary, lecz nadal czyni cuda w naszym, często sceptycznym świecie.br>
Mamy tu prawdziwe bogactwo cudownych zjawisk: cuda eucharystyczne, stygmaty, ciała nie ulegające rozkładowi po śmierci, zjawiska lewitacji i bilokacji, dar języków, wizje, objawienia, cudowne obrazy, płaczące figury. Przez te cuda Bóg przychodzi człowiekowi z pomocą cielesną i duchową, budząc wiarę, uzdrawiając, odsłaniając inny, głębszy wymiar życia.
34,90 zł
34,90 zł
Okładka
ks. Andrzej Nowicki
Autor koncentruje się wokół Ostatniej Wieczerzy, wydarzenia, którego wagę aż po dzień dzisiejszy podkreśla codzienna liturgia Kościoła, głosząc, że Jezus nadal żyje i jest obecny we wspólnocie Ludu Bożego.
3,00 zł
3,00 zł
Okładka %
Jan Góra OP
Opowieść o duszpasterstwie młodzieżowym, o jego problemach, o tym, co może wnieść w życie samego duszpasterza.
7,20 zł 2,00 zł
7,20 zł 2,00 zł
Okładka
Książka jest nowa, ale leżała kilka lat w księgarni stacjonarnej i ma ślady przeglądania (stan ksiązki jest dobry).

Pastuszków Franciszka i Hiacyntę można przyrównać do niezwykle pięknych i wonnych kwiatów rosnących na stokach książka lekko przybrudzona, zagięte rogi, końcówka nakładu, o realizacji zamówienia decyduje jego kolejność

gór Aire. Mimo iż żyły z dala od zgiełku świata, spełniły ważną misję i ucieleśniają dziś chrześcijański ideał. Ich przykład jest niezwykle ważny. Dzieci te są bowiem żywą Ewangelią, której słowa zamieniły w czyn za sprawą Najświętszej Marii Panny.
19,90 zł
19,90 zł
Okładka %
Czesław Cekiera
M. Russell, lekarz z Wielkiej Brytanii, który przez wiele lat zajmował się problemem przedwczesnej umieralności wynikającej z palenia, stwierdził, że w „dziejach ludzkości żaden inny, biologicznie niepotrzebny czynnik nie znaczył tak wiele dla tak wielu ludzi, którzy po tak niewielu doświadczeniach wstępnych potrzebują go tak często, tak regularnie i przez tak wiele lat, mimo, że tak bardzo starają się bez niego obejść” (…).
(fragment książki)
22,00 zł 2,00 zł
22,00 zł 2,00 zł
Okładka %
Gimmi Rizzi
Kiedyś „dni eucharystyczne" były nazywane „nabożeństwami czterdziestogodzinnymi" i były wyrazem intensywnej duchowości eucharystycznej.
Książka ta zawiera siedem schematów trzydniowych „dni eucharystycznych", każdy na miarę młodzieży.
Jest ona nieodzowna dla proboszczów, katechetów i animatorów, proponując przeżycie głębokiego doświadczenia w sposób ciekawy i angażujący. Szczególnie może być pomocna w przygotowaniu refleksji podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz innych form aktywności, jakie w tym czasie młodzież może podejmować i realizować.
14,00 zł 2,00 zł
14,00 zł 2,00 zł