Wyprzedaż z księgarni

Okładka
książki z lekko pożółkłymi stronami i lekkimi zabrudzneiami okładki
36,00 zł
36,00 zł
Okładka
Juliusz Kaden Bandrowski
książka z lekko pożółkłymi stornami

Tekst powieści Łuk zaprezentowany został Czytelnikom w tym wydaniu w swej pierwotnej wersji. Juliusz Kaden Bandrowski w okresie II wojny redagował i poprawiał wszystkie swoje utwory, chcąc je poprawić, pozbawić cech modernizmu. Powojenne wydania okazywały się już po przeróbkach, prezentowane zachowuje tekst taki jaki ukazał się w pierwszej edycji powieści.
15,00 zł
15,00 zł
Okładka
Antoni Ferdynand Ossendowski
książka z lekko pożółkłymi stronami
29,00 zł
29,00 zł
Okładka
Ren
Wiktor Hugo
książa z lekko pożółkłymi stronami i lekkimi zagięciami okładki

14,00 zł
14,00 zł
Okładka
ks. Edward Goliński
książka z lekko pożółkłymi stronami.
19,00 zł
19,00 zł
Okładka
Publikacja porusza niezwykle istotne zagadnienia dotyczące korzystania przez dzieci z internetu. Autorki przybliżają sposoby, w jakie dzieci i młodzież zawierają znajomości za pośrednictwem internetu, prezentują pozytywne i negatywne strony poszukiwania wsparcia za pośrednictwem sieci, a także omawiają funkcjonowanie internetowych grup wsparcia społecznego dla młodzieży oraz rodziców mających problemy ze swoimi dziećmi
14,00 zł
14,00 zł
Okładka
Jan Dobraczyński
książka antykwaryczna, okładka lekko się zagina, uszkodzony lekko grzbiet książki, książka jest pożółkła, stan dobry

26 sierpnia 1982 r. upłynęło 600 lat od dnia, gdy cudowny Obraz Maryi znalazł się w Polsce na Jasnej Górze.Na życzenie Prymasa Polski, Księdza Stefana Wyszyńskiego, Jan Dobraczyński spróbował opowiedzieć poprzez obrazy historyczne, które nazwał "spotkaniami jasnogórskimi", dzieje wizerunku w ciągu 600 lat jego pobytu w Polsce.
10,00 zł
10,00 zł
Okładka
św. Jan Paweł II - Karol Wojtyła
Książka z lekko pożółkłymi stronami

List apostolski Jana Pawła II z okazji Roku Młodzieży. Młodzież jest przyszłością świata, ale także przyszłością i nadzieją Kościoła, dlatego należy stawiać jej wysokie wymagania moralne.
8,00 zł
8,00 zł
Okładka
Książki z lekko pożółkłymi stronami

Publikacja "Głoście Ewangelię" zawiera materiały liturgiczno-homiletyczne na niedziele, uroczystości i święta. Sugestie homiletyczne i komentarze biblijne pomagają w objaśnianiu słowa Bożego przeznaczonego na daną niedzielę i uroczystość. Dodatkowo wprowadzenie do liturgii, komentarz do czytań i na rozesłanie, a także propozycja modlitwy powszechnej pozwala na ubogacenie niedzielnej liturgii.
25,99 zł
25,99 zł
Okładka
Wilhelmina Skulska
Książka z lekko pożółkłymi stronami, w środku rozklejone strony i lekko poplamioną okładką

5,00 zł
5,00 zł
Okładka
Tadeusz Malinowski
Trzy różne plany czytania Biblii! Pasujące do większości opraw Biblii! Idealne narzędzie dla własnego użytku jak również w grupie.

Wielu ludzi chce czytać więcej Biblii, pytanie jest jak? Jak możemy być konsekwentni w sowim czytaniu Biblii?
8,00 zł
8,00 zł
Okładka
Jalu Kurek
Książki z lekko pożółkłymi stronami i lekkimi wgięciami okładki

30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Maria Rodziewiczówna
Książka z lekko pożółkłymi stronami i wpisem długopisem

Wiele się może zdarzyć między ustami a brzegiem pucharu. Pomiędzy chęcią a spełnieniem; pomiędzy decyzją a jej urzeczywistnieniem rozciąga się obszar niewiadomego, które czasami rozwiewa złudzenia, a czasem daje nadzieję. Akcja rozgrywa się w Berlinie na przełomie XIX i XX wieku. Hrabia Wentzel - młody arystokrata z Prus, w którego żyłach płynie polska krew, zakochuje się w dumnej i pięknej dziewczynie z Wielkopolski - Jadwidze Chrząstkowskiej. Jadwiga to siostra polskiego powstańca, kobieta, jak to u Rodziewiczówny, bez skazy. Zafascynowany kobietą postanawia się do niej zbliżyć. Pewnego dnia ratuje Jadwigę przed brutalnym baronem Wertheimem, który wypomina mu jego polskie pochodzenie. Mimo pomocy Jadwiga nie chce się z nim spotkać. Ale hrabia łatwo nie daje za wygraną. Będzie musiał jednak stawić czoła wielu przeszkodom zanim zdobędzie serce dziewczyny. Jest to też opowieść o powolnej, bolesnej przemianie zakochanego Wentzla w Wacława, sprusaczonego kosmopolity w polskiego patriotę, dowodzi, że nigdy nie jest za późno na zmianę, na wywikłanie się z przeszłości, na nowy początek. Dowodzi też, który to już raz, potęgi i siły miłości.
9,00 zł
9,00 zł
Okładka
Książka z lekko pożółkłymi stronami i lekkim zabrudzeniem okładki

Tom I - Kultura staropolska. Tomy "Z dziejów polskiej kultury muzycznej" stanowią dwie części cyklu rozpraw i szkiców poświęconych historii muzyki polskiej. Obok ujęcia problematyki w porządku chronologicznym pewne zagadnienia traktowane są monograficznie, przekrojowo.
15,00 zł
15,00 zł
Okładka
Jaroslav Hasek
Książki z lekko pożółkłymi stronami i lekkimi zagięciami okładki

Arcydzieło literatury antywojennej. Światowy bestseler przetłumaczony na blisko 60 języków. "Przygodami dobrego wojaka Szwejka" literatura czeska przebojem wbiła się do literatury światowej. Bohater powieści Jaroslava Haška to niepozorny człowieczek, postawiony w obliczu tępej machiny biurokratyczno-wojskowej. Broni się przed nią mieszaniną sprytu i szyderstwa, demaskuje małość otoczenia. Wykonuje otrzymywane rozkazy tak dokładnie, że sprowadza całą sytuację do absurdu. Jego dążenie do przetrwania, ubrane w maskę ślepego posłuszeństwa, doprowadza zwierzchników do bezsilnego szału. Nie wiedzą, czy mają do czynienia z genialnym kpiarzem, czy kompletnym matołem. Powieść obnaża knowania polityków, których efektem jest rzeź milionów ludzi podczas strasznej wojny oraz śmieszności machiny biurokratycznej rozlatującej się monarchii austro-węgierskiej.
33,00 zł
33,00 zł
Okładka
James Jones
Książka z lekko pożółkłymi stronami

19,00 zł
19,00 zł
Okładka
Książka z lekko pożółkłymi stronami i wpisem długopisem

9,00 zł
9,00 zł
Okładka
Wacław Gąsiorowski
Książka z lekko pożółkłymi stronami i lekkimi zagięciami okładki, w środku wpis długopisem i pieczątki

Rok 1809 jest kontynuacja powieści Huragan tego samego autora z 1902 roku. Jednak większość bohaterów Huraganu pojawia się w niej jedynie epizodycznie. Główną postacią jest Tadeusz Zabielski, burmistrz małego miasteczka Ostrowiec na Lubelszczyźnie, będącej wówczas pod zaborem austriackim. Tadeusz pędzi spokojne życie u boku ukochanej żony Janki.
8,00 zł
8,00 zł
Okładka
Książka z lekko pożółkłymi stronami

Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
19,00 zł
19,00 zł
Okładka
Książka z lekko pożółkłymi stronami

9,00 zł
9,00 zł