Śpiew i modlitwa

Okładka
Z książeczki usłyszysz dwanaście polskich kolęd. Poznasz polskie tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, a także rozwiążesz quizy i zagrasz melodie kolęd mówiącym piórem. Przeżyj ten wyjątkowy czas razem z Albikiem!

Zawiera ponad 500 nagrań.

Uwaga! Elektroniczne pióro Albik nie jest zawarte w książce. Sprzedawane jest osobno.
49,00 zł
49,00 zł
Okładka
Barbara Reimann
Czas świąt Bożego Narodzenia to okres, w którym szczególną rolę odgrywają kolędy. Szczególnie te Polskie, tradycyjne, znane nam od małego doskonale bronią się nawet w zderzeniu z komercyjnymi piosenkami, które towarzyszą nam właściwie przez cały adwent.

Na szczęście nic nie jest w stanie zastąpić piękna polskich i zagranicznych kolęd.
70,00 zł
70,00 zł
Okładka
Kolędy w wykonaniu Zespołu PETRUS
Opracowanie kolęd i pastorałek, aranżacje muzyczne i wykonanie, chórki i vocal – Paweł Piotrowski.
Marta Zdanowska – śpiew.
Smyczki – Dawid Czernik.
Realizacja nagrania i fotografia na okładce – Artur Kaszowski.
Słowo o tradycji kolędowania – Jerzy Trela.
Lista utworów:

1. Gore Gwiazda
2. Powitanie
3. Słuchaj gospodarzu
4. Nasza Kasieńka
5. Nie masz ci nie masz nad tę gwiazdeczkę
6. Życzenia świąteczne i noworoczne
7. Mości gospodarzu
8. Za kolędę dziękujemy
9. Dnia jednego o północy
10. W cudną noc grudniową (tekst: S. Anioł, m: P. Piotrowski)
11. A wczoraj z wieczora
12. My tez pastuszkowie
13. Dziecina mała
14. Cztery lata zawszem pasał
15. Powstań Dawidzie
16. Kiej gruchnęło w Judzkiej ziemi
17. Teraz Was żegnamy
18. Słowo o tradycji kolędowania – czyta Jerzy Trela
Dodatek na płycie:
19. Piosenka dla Rodziców (tekst i muzyka Paweł Piotrowski)
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Paweł Piotrowski
Lista utworów:

1. Anioł pasterzom mówił
2. Gore gwiazda
3. Dzisiaj w Betlejem
4. Dnia jednego o północy
5. Gdy się Chrystus rodzi
6. Jezusa narodzonego
7. W cudną noc grudniową
8. Mędrcy świata
9. A wczora z wieczora
10. Nie było miejsca dla Ciebie
11. Pójdźmy wszyscy
12. My też pastuszkowie
13. Przybieżeli do Betlejem
14. Wśród nocnej ciszy
15. Dziecina mała
16. Cztery lata zawszem pasał
17. Powstań Dawidzie
18. Kiej gruchnęło w Judzkiej ziemi
19. Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne
20. Teraz was żegnamy Prezent muzyczny na płycie:
21. Piosenka dla Rodziców Opracowanie muzyczne, aranżacje - Paweł Piotrowski
Smyczki - Dawid Czerniak
Realizacja nagrania - Artur Kaszowski
Teksty i muzyka kolęd - tradycyjne
Utwór nr 7 - tekst: St. Anioł, muzyka P. Piotrowski
Utwór nr 21 - tekst i muzyka - P. Piotrowski
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Zbiór najpiękniejszych polskich kolę w wykonaniu Kapeli Górole.
20,00 zł
20,00 zł
13,00 zł
Okładka
Kolędnik rodzinny powstał z myślą o wspólnym rodzinnym kolędowaniu podczas świętowania uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to zbiór najpopularniejszych kolęd i pastorałek. Przy każdej z nich znajdują się gitarowe chwyty, aby domowe śpiewanie było pełniejsze i weselsze.
6,90 zł
6,90 zł
Okładka
Trzecia Godzina Dnia
TGD „Kolędy Świata 2″ to dalszy ciąg wielkiej podróży, w którą mogliśmy wyruszyć wraz z chórem TGD dzięki pierwszej płycie bożonarodzeniowej. Tym razem odwiedzimy Stany Zjednoczone, Brazylię, Izrael, Australię, Hiszpanię, Anglię, Szkocję i Francję. Oczywiście nie zabraknie polskich kolęd.

Na płycie znajdują się takie hity jak „Noel” w wykonaniu Kasi Cerekwickiej czy wzruszająca „Kołysanka Józefa” zaśpiewana przez Piotra Cugowskiego. Obok tych współczesnych można usłyszeć też starsze melodie jak na przykład wyśpiewana przez Kubę Badacha – “Ta święta noc”. Całość mieni się kolorami i pulsuje za sprawą znakomitych wokalistów i instrumentalistów, jednen z nich to mistrz perkusjonaliów – Mino Cinelu.

1. Intro
2. Trzej królowie
3. Bracia patrzcie jeno / Anioł się zwiastuje
4. Adonai Machaseinu
5. Noel
6. Niech śpiewa cały świat
7. Kolęda ptaków
8. Star of the East / Awesome God
9. Ta święta noc
10. Płoną światła w Betlejemie
11. Little Drummer Boy
12. Kołysanka Józefa
13. Bóg się rodzi
14. W cichej stajence / Chcę sławić Zbawcę
15. Les Anges Dans Nos Campagnes
16. Jesus Nasceu
17. Veni Veni Emmanuel
18. Mój ląd
19. Outro
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Płyta, którą oddajemy Państwu do rąk ma charakter na wskroś ekumeniczny. Chór i Orkiestra Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego AMFC w Białymstoku pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego wykonuje kolędy śpiewane w różnych Kościołach chrześcijańskich. Ciepłe brzmienie orkiestry symfonicznej w połączeniu z głębią treści zawartych w kolędach sprawiają, że tej płyty nie może zabraknąć podczas rodzinnego świętowania.
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Kolędowanie to jedna z piękniejszych polskich tradycji okresu świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu płytę z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej. Znajdziemy tutaj najpiękniejsze, najbardziej znane ale i mniej popularne polskie i nie tylko kolędy, wykonywane przez chór i solistów, w wieku od 4 do 9 lat, w aranżacjach Agaty Steczkowskiej. Płyta pełna cudownej, świątecznej atmosfery i pięknych dźwięków.
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Na czwartej płycie exodus15 znajduje się 9 tradycyjnych kolęd. Stylistyka utworów jest bardzo zróżnicowana, można tu znaleźć trochę bluesa, rocka i soulu. Oprócz kolęd na krążku znalazła się piękna ballada "Żyj we mnie dziś" (org. "Be born in me") zaśpiewana przez Esterę Pańczak, która jest historią narodzin Jezusa opowiedzianą z perspektywy Marii.
25,00 zł
25,00 zł
Okładka
Kolędy przychodziły do mnie, co Święta. Czasem jedna, czasem dwie. Mogę powiedzieć, że nie planowałam tej płyty i w pewnym sensie sama się zaplanowała“ – mówi o wydawnictwie autorka. „Dzieliliśmy się tym, co w nas najlepsze, płyta była nagrywana w przyjaźni i wielkim skupieniu. Myślę, że można jej słuchać przez cały rok – już po nagraniu pierwszej mojej płyty kolędowej docierały do mnie informacje od słuchaczy, że myślą podobnie“ – takimi słowami sens albumu opisuje Antonina Krzysztoń. Nagrania zostały zrealizowane w należącym do Wojciecha Czerny Analogowym Studiu Rogalów, co dodało dodatkowego smaku i brzmienia. Całość została nagrana na „sto procent“, nic nie było poprawiane i strojone, dzięki czemu słuchacze będą mogli poczuć klimat, jaki towarzyszył muzykom w trakcie nagrań. „Myśleliśmy o was, więc w pewnym sensie tak jest!“ – dodaje artystka, która album dedykuje rodzinom w trudnościach, przeżywającym kryzysy.
37,00 zł
37,00 zł
Okładka
Trzecia Godzina Dnia
TGD "Na żywo" to materiał pochodzący z wielkanocnego koncertu telewizyjnego "Wierzyć to znaczy…" wielokrotnie emitowanego na antenie TVP.

Widowisko wyreżyserowane przez Elżbietę Skrętkowską. Jedno z największych wydarzeń muzyki chrześcijańskiej w Polsce z udziałem solistów: Natalii Niemen, Mietka Szcześniaka, Beaty Bednarz, Mate.O. Bogate aranżacje Piotra Nazaruka i Pawła Zareckiego, potężne brzmienie chóru TGD oraz niezwykły entuzjazm wykonawców, udzielający się chyba wszystkim odbiorcom.

Zespół wykonuje pieśni uwielbienia, tradycyjne w treści, lecz nowoczesne w aranżacji. Ciekawym przykładem połączenia tradycji z nowoczesnością jest "tegiedowa" interpretacja najbardziej znanej na świecie pieśni wielkanocnej - "Alleluja" J.F.Haendla.
Wydawnictwo zawiera reedycje płyty CD (remaster) oraz premierę niezwykłego koncertu DVD z czterema dodatkowymi utworami.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Stanisław Głowacki
Książka zawiera 69 kolęd.
39,00 zł
39,00 zł
Okładka
Tracklista:

1. Gdy się Chrystus rodzi
2. W dzień Bożego Narodzenia
3. Gwiazdo Betlejemska
4. Na Pasterkę gorole
5. W żłobie leży
6. Północ już była
7. Jezus malusieńki
8. Pójdźmy wszyscy
9. Pasterze nie zwlekali
10. Gdy śliczna Panna
11. Cicha noc
12. Polonez – kolęda
13. Mędrcy świata
14. Lulajże Jezuniu
15. Święta to biele
16. Oj maluśki
17. Przybieżeli do Betlejem
18. Bóg się rodzi
19. Ta święta noc
20. Adeste Fideles
34,90 zł
34,90 zł
Okładka
Składanka 15 kolęd w wykonaniu między innymi: Hanny Banaszak ,Bogusława Meca, Ryszarda Rynkowskiego i innych.
22,00 zł
22,00 zł
Okładka
Stanisław Głowacki
39,00 zł
39,00 zł
Okładka
biskup Antoni Długosz
Wielu już było wykonawców tradycyjnych kolęd. Teraz czas na „Biskupa od dzieci”, czyli księdza biskupa Antoniego Długosza, który z nieodłącznym udziałem dzieci śpiewa bożonarodzeniowe pieśni. Klimat tych utworów – to dostojny, to melancholijny, to wreszcie radosny – jest ubogacony przez znakomite aranżacje Adama Prucnala, muzyka znanego m.in. z zespołów Ziyo i Brathanki. Największą wartością kolęd jest nie tylko ich słuchanie, ale przede wszystkim wspólne, rodzinne śpiewanie. Do tego właśnie zachęcają dodatki w postaci samej ścieżki dźwiękowej wszystkich utworów, śpiewanych wcześniej przez „Biskupa od dzieci”.
19,95 zł
19,95 zł
Okładka
Pieśni Pallotyńskie z płytą CD Zebrał i opracował ks. Dariusz Smolarek SAC Wydanie z nutami zawiera: - Pieśni do Chrystusa Króla - Pieśni do Królowej Apostołów - Pieśni do Św. Wincentego Pallottiego - Nowe śpiewy pallotyńskie - Śpiewy zawierające słowa św. Wincentego Pallottiego - Indeksy kompozytorów oraz autorów tekstów i opracowań Do Śpiewnika dołączona jest płyta CD z nagraniami 25 pieśni w wykonaniu alumnów WSD w Ołtarzewie oraz p. Wojciecha Błaszaka.
50,00 zł
50,00 zł
Okładka
Kolędy w wykonaniu: Chóru Harfa
14,99 zł
14,99 zł