Okładka

Symbolika zwierząt cz. 2 (CD-Mp3)

ks. Artur Kardaś CR Joanna Małocha Wydawnictwo: Fundacja "Mój Dom" Studio "INIGO" Dział: Historia kultury Seria: Heraldyka i symbolika chrześcijańska INDEKS: INI692CB20148
14,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Symbolika chrześcijańska jest jedną z bardziej rozległych dziedzin nauki dotykającą wiele różnych dyscyplin. Łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. Posiadając olbrzymie spektrum znaczeniowe, symbolika posługuje się jednak językiem bardzo konkretnym i posiadającym precyzyjnie określone zasady. Barwa, forma, układ, przedmiot, tekst, gest - wszystko to w odniesieniu do określonej cywilizacji, kultury i wierzeń religijnych staje się przekazem, w którym autor w mniej lub bardziej ukryty i zakamuflowany sposób podaje treści etyczne, moralne, religijne lub społeczne. Jak każdy język, również ten symboliczny posiada określoną "gramatykę" i zasady, których poznane pozwalają na zrozumienie przekazu. I nagle gesty, nabożeństwa liturgiczne, przedstawienia osób, przedmioty lub zwyczaje a nawet budowle architektoniczne zaczynają do nas przemawiać, a my ten język zaczynamy rozumieć.

Odtwarzanie płyty w komputerze umożliwia korzystanie z dołączonych do konferencji prezentacji multimedialnych przygotowanych przez autorów.

CD: 73'22"
mgr lic. Joanna Małocha
Od reniferów z Lascoux do niedźwiedzia ze Ślęży
- przedstawienia zoomorficzne w europejskiej sztuce pradziejowej

53'38"
ks. dr Artur Kardaś CR
Zwierzęta w świecie wierzeń słowiańskich na ziemiach polskich

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - Joanna Małocha

49,00 zł

Inne pozycje - ks. Artur Kardaś CR

Okładka
Joanna Małocha, ks. Artur Kardaś CR
14,90 zł