Okładka

Symbolika zwierząt cz. 4 (CD-Mp3)

prof. dr hab. Ludwik Frey dr Zofia Włodarczyk Wydawnictwo: Fundacja "Mój Dom" Studio "INIGO" Dział: Historia kultury Seria: Heraldyka i symbolika chrześcijańska INDEKS: INI695CB20151
14,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Symbolika chrześcijańska jest jedną z bardziej rozległych dziedzin nauki dotykającą wiele różnych dyscyplin. Łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. Posiadając olbrzymie spektrum znaczeniowe, symbolika posługuje się jednak językiem bardzo konkretnym i posiadającym precyzyjnie określone zasady. Barwa, forma, układ, przedmiot, tekst, gest - wszystko to w odniesieniu do określonej cywilizacji, kultury i wierzeń religijnych staje się przekazem, w którym autor w mniej lub bardziej ukryty i zakamuflowany sposób podaje treści etyczne, moralne, religijne lub społeczne. Jak każdy język, również ten symboliczny posiada określoną "gramatykę" i zasady, których poznane pozwalają na zrozumienie przekazu. I nagle gesty, nabożeństwa liturgiczne, przedstawienia osób, przedmioty lub zwyczaje a nawet budowle architektoniczne zaczynają do nas przemawiać, a my ten język zaczynamy rozumieć.

Odtwarzanie płyty w komputerze umożliwia korzystanie z dołączonych do konferencji prezentacji multimedialnych przygotowanych przez autorów.

CD: 93'22"
prof. dr hab. Ludwik Frey
Sowa symbol mądrości?

66'56"
dr Zofia Włodarczyk
Rośliny i towarzyszące im zwierzęta w wybranych perykopach biblijnych

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - prof. dr hab. Ludwik Frey

Okładka
ks. dr hab. prof. Józef Marecki, prof. dr hab. Ludwik Frey
14,90 zł

Inne pozycje - dr Zofia Włodarczyk

Okładka
dr Zofia Włodarczyk, Krzysztof Gruca
14,90 zł
Okładka
prof. dr hab. Ludwik Frey, dr Zofia Włodarczyk
14,90 zł