Powrót na poprzednią stronę

Rozważania liturgiczne na każdy dzień. Wielki Post

Rozważania liturgiczne na każdy dzień. Wielki Post

o. Włodzimierz Zatorski OSB

Wydawnictwo Tyniec Kraków

ISBN EAN: 9788373543171 (ISBN: 978-83-7354-317-1)
format: 145x205, stron: 223, oprawa: miękka

INDEKS: TYN0226B25941

Cena: 32,60 zł

Homilie ojca Włodzimierza Zatorskiego na każdy dzień Wielkiego Postu układają się w uporządkowany zbiór rozważań prowadzących do pełnego przeżycia tego okresu.

Intencją autora jest propozycja, aby w oparciu o codzienne rozważania czytań biblijnych, spróbować przemienić swoje życie - stanąć do walki o własne nawrócenie; aby wykorzystać czas, gdyż "Wielki Post jest błogosławionym czasem".

Ojciec Włodzimierz zauważa, iż tak jak z modlitwą, tak i z postem - kwestia skuteczności jest próbą prawdziwego otwarcia serca. Otwarcia zmysłów na głos Boga, a nie na głosy naszych potrzeb, gdyż przeważnie to "nasze oczekiwania stanowią największą przeszkodę na drodze modlitwy i spotkania z Bogiem". Tymczasem ON "przychodzi tak, jak sam chce i zawsze zaskakuje, zawsze jest inaczej, niż sobie to wyobrażamy".

Autor jest świadomy, że w naszych modlitwach i poświęceniach, nie tylko w okresie postu, często spotykamy się z ciszą. "Pan Jezus milczy. Milczy, ale Jego milczenie mówi o wiele więcej, niż jakiekolwiek napominanie, tłumaczenie czy polemika. Daje możliwość przemówienia sumieniu".

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

o. Włodzimierz Zatorski OSB