Okładka

Księga Wyjścia. Biblia Aramejska tom 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "GAUDIUM" Dział: Biblia Aramejska Seria: Biblia Aramejska Format: 170x245 Stron: 472 Oprawa: twarda ISBN: 9788375482072 INDEKS: GAD0253B46211
65,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Literatura targumiczna zawiera w sobie tłumaczenia tekstów ksiąg Starego Testamentu ubogacone o liczne informacje dotyczące środowiska, w którym powstawały. Dlatego też jest to bezcenny komentarz do oryginału. Rzuca ona wyjątkowe światło na szersze rozumienie znaczenia tekstu biblijnego z jego praktycznym odniesieniem do konkretnej sytuacji życiowej słuchacza. Prof. James H. Charlesworth z Princeton uważa, że targumy są oknami, przez które możemy wniknąć w wyobraźnię autora, wejść w jego kulturę i dzięki temu skorygować nasze ubogie myślenie.?

Opublikowany nakładem wydawnictwa Gaudium tom pt. Targum Neofiti 1. Księga Wyjścia jest przekładem autorstwa ks. prof. M. S. Wróbla i to z kolei 2. tom z serii Biblia Aramejska. Jego lektura jeszcze bardziej wprowadza czytelnika w bogaty świat wrażliwości i myślenia starożytnych Żydów. Do tej pory ukazał się tom pt. Targum Neofiti 1. Księga Rodzaju, a już wkrótce opublikowany zostanie obszerny wstęp do całej serii Biblia Aramejska pt. Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej. Słowo otwierające do tego tomu napisał kardynał Gerhard L. Müller - prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Pozostałe książki z tej serii