Okładka

Etyka a problem podmiotu

Piotr Duchliński Andrzej Kobyliński Ryszard Moń Wydawnictwo: Akademia Ignatianum Dział: Filozofia Format: 232 x 156 Stron: 288 Oprawa: miękka ISBN: 9788376145389 INDEKS: AIG0010B58666
58,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Książka Etyka a problem podmiotu poświęcona jest bardzo ważnemu i aktualnemu zagadnieniu, jakim jest sposób rozumienia podmiotu. Autorzy wychodzą ze słusznego założenia, że problem ten ma kluczowe znaczenie dla etyki swoiste rozchwianie współczesnej kultury, którego przejawem jest utrata (a na pewno znaczące osłabienie) zdolności do uzgadniania stanowisk w istotnych kwestiach poprzez dyskurs filozoficzny albo publiczny, powodowane jest w dużym stopniu kłopotami związanymi ze swoistym rozmyciem się koncepcji podmiotu.

Książka jest w mojej ocenie bardzo interesującą monografią. Porusza istotny i dynamiczny problem relacji pomiędzy etyką a sposobem rozumienia podmiotu, który jest centralnym przedmiotem sporu we współczesnej filozofii i kulturze. Choć sami autorzy preferują koncepcję mocnego podmiotu, to starają się przy tym w sposób rzeczowy i bezstronny odnieść do odmiennych stanowisk. Dzięki temu czytelnik ma okazję zapoznać się z dorobkiem kilku interesujących współczesnych myślicieli, którzy nie są bardzo szeroko znani polskiemu odbiorcy. To stanowi dużą dodatkową wartość publikacji.

Inne pozycje - Piotr Duchliński

Okładka
Piotr Duchliński, Grzegorz Hołub SDB
65,00 zł
Okładka
Piotr Stanisław Mazur, Piotr Duchliński, Paweł Skrzydlewski
89,00 zł
32,00 zł 30,50 zł
Okładka
Ewa Podrez, Andrzej Kobyliński, Piotr Duchliński, Karolina Rozmarynowska
59,00 zł

Inne pozycje - Andrzej Kobyliński

Okładka
Piotr Duchliński, Andrzej Kobyliński, Ryszard Moń
58,00 zł

Inne pozycje - Ryszard Moń

Okładka
Ryszard Moń, Sylwia Tondel, Jan Krokos, Andrzej Waleszczyński
59,00 zł