Okładka

Dziedzictwo Lutra

R.C. Sproul S.J. Nicholsl Wydawnictwo: Fundacja "Europejska Misja Chrześcijańska" Dział: Protestantyzm Format: 160x240 Stron: 378 Oprawa: twarda ISBN: 9788367695411 INDEKS: EMC0017B61106
55,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

W poniższym, niezwykle wciągającym, zbiorze esejów przypominane są najważniejsze fakty z życia Lutra, najistotniejsze założenia jego myśli oraz bogactwo jego spuścizny zarówno w teologii, jak i w praktyce kościelnej. Były mnich, który stał się kaznodzieją oddanym Ewangelii, był ostatnią osobą, która szukałaby uznania dla siebie, ale jeśli te ambitne teksty zdołają przypomnieć nam, czego Bóg może dokonać poprzez jedno ludzkie życie oddane Jego chwale, bez wątpienia wynagrodzi to czas, który poświęcimy na ich lekturę.

Spuścizna Marcina Lutra jest ogromna i zróżnicowana. Książka ta jest próbą podsumowania jego dziedzictwa. Powstała z myślą o tych, którzy niewiele o nim wiedzą, ale także i dla tych spośród nas, którzy dobrze znają jego postać i dzieło. „Szybki rzut oka na temat i spis treści (w tym imponujące spektrum współautorów) tej książki sam w sobie wystarczy, aby ją polecić czytelnikowi. Jeśli interesujesz się Lutrem (a jeśli nie, to powinieneś) i chcesz dowiedzieć się więcej o nim samym, o jego życiu i posłudze, o szerszym kontekście reformacji oraz o oddziaływaniu Lutra na przeszłość i teraźniejszość, koniecznie dodaj Dziedzictwo Lutra do listy lektur obowiązkowych. Dla ewangelickiego świata jest to właściwa pora, aby przypomnieć sobie, na czym polegał sens oraz istota reformacji. W tym zaś pomocna będzie ta właśnie książka”.

Inne pozycje - R.C. Sproul

35,00 zł
Okładka
R.C. Sproul
30,00 zł
36,00 zł

Inne pozycje - S.J. Nicholsl

Okładka
R.C. Sproul, S.J. Nicholsl
55,00 zł