Powrót na poprzednią stronę

Jezus z Nazaretu. Komplet 2 tomów

Jezus z Nazaretu. Komplet 2 tomów

Benedykt XVI - kard. Joseph Ratzinger

Wydawnictwo ZNAK Kraków

format: 140x200, oprawa: twarda

INDEKS: ZNK1094B51331

Promocja: 119,80 zł 109,00 zł

Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia
Jezus z Nazaretu to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących. Benedykt XVI szuka odpowiedzi na pytanie, kim był Jezus i co znaczy dla każdego z nas. Udowadnia, że nadzieja, jaką niesie Chrystus, w starciu z współczesnymi wyzwaniami nie traci nic na swej aktualności.
W części Od chrztu w Jordanie do Przemienienia Ratzinger tłumaczy sens publicznego życia Jezusa. Przywołuje takie wydarzenia jak chrzest, kuszenie na pustyni, posłanie uczniów. Rozmyśla nad Kazaniem na górze, Modlitwą Pańską, przypowieściami, analizuje wielkie ewangeliczne obrazy.

Jezus z Nazaretu. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania
Krok po kroku papież przygląda się gestom i słowom Mesjasza, jak również otaczających Go ludzi – apostołów, uczonych w Piśmie, a także Jego katów – pytając, co mówią one współczesnemu człowiekowi.
„W »Przedmowie« do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukazanie „postaci i orędzia Jezusa”. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa. W drugiej części zadanie to było (…) trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. (…) Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób mogący dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i Mu uwierzyć”. – Benedykt XVI

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

Benedykt XVI - kard. Joseph Ratzinger