Powrót na poprzednią stronę

List o przyczynach kryzysu w Kościele

List o przyczynach kryzysu w Kościele

Benedykt XVI - kard. Joseph Ratzinger

Wydawnictwo AA Kraków 2019

ISBN EAN: 9788378646228 (ISBN: 978-83-7864-622-8)
format: 120 x 160, stron: 32, oprawa: miękka

INDEKS: WAA0568B51721

Cena: 4,90 zł

List autorstwa Benedykta XVI O Przyczynach Kryzysu Kościoła, w którym obszernie przedstawia on podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w sferze seksualnej.

Poszukując przyczyn tego kryzysu Ojciec Święty wskazuje na częsty brak wiary w rzeczywistą obecność Boga w Kościele i świecie (także wśród wysokich rangą duchownych!) oraz na faktyczne odrzucenie odwiecznych, Boskich praw moralnych. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz „nowocześnie pojmowanego Kościoła” czy idee seksualnej rewolucji lat '60, które przeniknęły w struktury Kościoła.

Benedykt XVI ujawnia także problem homoseksualnych sieci, które zawiązały się w części seminariów duchownych. List Benedykta XVI, pierwotnie opublikowany w bawarskim katolickim piśmie Klerusblatt, wywołał wielkie poruszenie na całym świecie i stał się fundamentalnym drogowskazem dla tych katolików, którzy wśród panującego zamętu dochowują wierności tradycyjnemu nauczaniu Kościoła.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

Benedykt XVI - kard. Joseph Ratzinger