Okładka %

Przewodnik po Ziemi Świętej

ks. Stanisław Jankowski ks. Dariusz Sztuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie Dział: Przewodniki Format: 130 x 220 Stron: 304 Oprawa: miękka ISBN: 9788372015136 INDEKS: SAL0329B55154
54,90 zł 48,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 48,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Przewodnik został napisany przez dwóch salezjanów biblistów, a jednocześnie przewodników po Ziemi Świętej: ks. dr. Stanisława Jankowskiego i ks. prof. Dariusza Sztuka.

Wprowadzeniem do niego jest szkic przybliżający historię Izraela oraz specyfikę tej części ziemi, którą Ernest Renan nazwał „Piątą Ewangelią”. Druga część przewodnika to dwanaście tras. Pięć pierwszych prowadzi po Jerozolimie i jej okolicach, pozostałe – po całym Izraelu: od Galilei na północy aż po Synaj (już w Egipcie) na południu. Każde miejsce jest szczegółowo opisane (historia, kontekst biblijny, wartość kulturowa czy archeologiczna) oraz opatrzone ważnymi praktycznymi informacjami, na przykład o godzinach otwarcia.

Korzystający z Przewodnika… znajdzie wyróżnione kolorem odniesienia do Pisma Świętego, dzięki którym konkretne wydarzenia biblijne połączy z odwiedzanymi miejscami. Dowie się również o wielu polskich śladach, pozostawionych przez naszych rodaków w Ziemi Świętej właściwie od wypraw krzyżowych rozpoczynając, a na najnowszej historii kończąc. Publikacja zawiera czytelne mapy i schematy głównych sanktuariów Jerozolimy, Betlejem i Nazaretu oraz liczne fotografie.

Jest przeznaczona zarówno dla tych, którzy przeżyli już pielgrzymkę do Ziemi Świętej, jak i dla tych, którzy do ziemi Chrystusa zamierzają się udać. Dla jednych będzie przypomnieniem i rozszerzeniem wiedzy na temat miejsc świętych, drugich wprowadzi w świat Orientu i świętości, którą tchnie ziemia wybrana przez Boga jako teatr wydarzeń historii zbawienia. Podróżujący indywidualnie znajdą tutaj informacje praktyczne o przemieszczaniu się po Ziemi Świętej oraz użyteczne adresy.

Inne pozycje - ks. Dariusz Sztuk

99,95 zł 95,00 zł

Inne pozycje - ks. Stanisław Jankowski

Okładka
ks. Stanisław Jankowski
19,90 zł
Okładka %
ks. Dariusz Sztuk, ks. Stanisław Jankowski
54,90 zł 48,00 zł
Okładka
ks. Stanisław Jankowski
55,00 zł
32,00 zł
Okładka
ks. Stanisław Jankowski
14,00 zł