Kategorie
- Pismo Święte (10)
- Kościół Katolicki (62)
- Duszpasterstwo (28)
- Teologia (100)
- Życie chrześcijańskie (100)
- Duchowość (91)
- Literatura piękna (47)
- Religie (39)
- Kultura (5)
- Poradniki, leksykony... (39)
- Inne (75)
- Podręczniki szkolne (1)
- DVD (17)
- CD-ROM (2)
- Śpiewniki (2)
- Literatura (D) (1)
- Podręczniki i pomoce dydaktyczne (2)
Rekolekcje
Świętego Charbela znamy przede wszystkim jako mnicha, za przyczyną którego Bóg uzdrowił tysiące chorych i zranionych. Rzadziej jednak myślimy o nim jako o orędowniku, który ma moc wyprosić u Pana uzdrowienie relacji małżeńskich. Ines i Paweł Dobrowolscy, zaangażowani członkowie Domowego Kościoła i propagatorzy duchowości libańskiego świętego, proponują dziesięciodniowy program rekolekcji dla małżeństw na podstawie życia i duchowości św. Charbela. Oprócz modlitw i rozważań książka zawiera ćwiczenia warsztatowe dla małżonków na każdy z dziesięciu dni.
Święta Rita z Cascii (1381–1457), do której zwracamy się w „sprawach trudnych i beznadziejnych”, umiała całkowicie zawierzyć Bogu w obliczu wszelkich prób życiowych. Jej żywa wiara i niezłomna nadzieja to najlepszy przykład ucieczki od bólu, samotności i rozpaczy. Doświadczona cierpieniami duszy i ciała, naznaczona stygmatem ciernia z korony Chrystusa, odnalazła drogę intymnego zjednoczenia z Bogiem. Dziś nieprzebrane rzesze ludzi na całym świecie proszą ją o wstawiennictwo – także ze względu na to, jak przezwyciężała nieszczęścia będące jej udziałem, by ostatecznie stać się wzorcem miłości do Boga i do ludzi. Rita z Cascii została kanonizowana w 1900 r., a jej święto obchodzi się 22 maja.
André Bonet, poczytny francuski pisarz, św. Ricie poświęcił książki: Sainte Rita. La grâce d’aimer (Editions du Rocher, 2001) i Petite vie de Sainte Rita (Artège, 2021). Jego głębokie nabożeństwo do tej świętej pomaga nam lepiej ją poznać i bardziej świadomie wejść na drogę modlitwy i rozważań inspirowanych wydarzeniami z jej życia.
Ojciec Stanisław Przepierski (1959–2020), dominikanin, gorliwy czciciel Maryi i apostoł różańca, trzy lata przed śmiercią wygłosił w Gietrzwałdzie rekolekcje dla moderatorów kół różańcowych. Głosił z pasją i charakterystyczną żarliwością. Ukazywał różaniec jako drogę poznania Serca Jezusa, jako szkołę kontemplacji. Dzielił się doświadczeniem głębi tej modlitwy, zarówno w konferencjach czy warsztatach, podczas których uczył różnych metod odmawiania różańca, jak i w rozważaniach poszczególnych tajemnic. Tekst rekolekcji jest niezwykle dynamiczny, okraszony humorem i… dosadnymi uwagami korygującymi nieprawidłowości w modlitwie różańcowej. Niezwykła siła przekazu łączy się tu z prostotą: różaniec bowiem jest prosty i stąd właśnie płynie jego moc.
30,00 zł
30,00 zł