Powrót na poprzednią stronę

Powiew Boga

Powiew Boga

Medytacja chrześcijańska w tradycji benedyktyńskiej, karmelitańskiej i ignacjańskiej

o. Józef Augustyn , Marian Zawada OCD, o. Włodzimierz Zatorski OSB, Adalberte de Vogue

Wydawnictwo Tyniec Kraków 2014

ISBN EAN: 9788373543768 (ISBN: 978-83-7354-376-8)
format: 145x205, stron: 204, oprawa: miękka

INDEKS: TYN0374B40072

Cena: 30,20 zł

Pojęcie medytacji jest dzisiaj bardzo modne. Ludzie spodziewają się po niej bardzo dużo. Dla wielu będzie to środek na odnalezienie swojej tożsamości, dla innych wewnętrznej harmonii. Z tych pragnień biorą się poszukiwania mistrzów medytacji, a także metod dochodzenia do niej.

Bóg przychodzi w ciszy. Prorok Eliasz oczekiwał Go w burzy i wichurze a On przyszedł w lekkim powiewie. Mistrzowie duchowi uczą nas właśnie tego, jak szukać Boga w kontemplacji aby go odnaleźć. Nasza książka to swojego rodzaju przewodnik po trzech najważniejszych tradycjach medytacyjnych zachodniego chrześcijaństwa: benedyktyńskiej, karmelitańskiej i ignacjańskiej.

Autorzy poszczególnych rozdziałów przeprowadzą czytelnika przez własną szkołę duchowości zarówno od strony praktycznej, jak i dostarczając podstaw teoretycznych. Jest to więc także bogate kompedium duchowości. Dzięki niemu czytelnik zapozna się z medytacją zachodniochrześcijańską i bez wątpienia zostanie zachęcony do podjęcia starań o pogłębienie własnego życia modlitewnego.

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni

o. Józef Augustyn

Marian Zawada OCD

o. Włodzimierz Zatorski OSB

Adalberte de Vogue