Religie

Okładka
Stanisław Štrunc
Książka rzetelnie i systematycznie prowadzi nas przez przeszłe wydarzenia, a wszystko opiera się na Biblii, która dla autora jest oczywiście alfą i omegą. Widać, że tekst oparty jest na starannym i odpowiedzialnym studium wersetów biblijnych i powiązań między wersetami. Treść przedstawiona jest z wielkim szacunkiem dla Bożego przesłania. Nie potrzeba wielu stron, aby dostrzec aktualność dzieła, które trafia w samo sedno. Książka jest dostępna dla ogółu społeczeństwa, łatwo się ją czyta. Pomimo powagi nadchodzących wydarzeń, można wyczué podnoszący na duchu, przepełniony radością napływ Ducha Bożego., Czytelnik o otwartym umyśle może zagłębić się w rozważania na temat przyczyn nadchodzących rzeczy i zainspirować się do nowego myślenia. Możliwe jest uzyskanie dobrego wyczucia punktu w historii, w którym się znajdujemy.
20,00 zł
20,00 zł
Okładka
Gene Edwards
Książka pełna mocy, piękna i chwały. Rzadko się zdarza, by powieść chrześcijańska łączyła w sobie prostotę sztuki opowiadania z głębią wiary. Ta napisana z rozmachem saga, której fabuła rozciąga się na całą wieczność, ukazuje największe bogactwa dane wierzącym w Chrystusie. Miłość Boża jest tu oddana w sposób tak majestatyczny, jak w potężnej symfonii. Oto historia ukrzyżowania i zmartwychwstania przedstawiona niezwykle oraz poruszająco – prezentowana z punktu widzenia aniołów! Bądź razem z nimi w ogrodzie, gdy Pan będzie przedstawiał im swą piękną Oblubienicę. Opowieść kończy się spełnieniem, kiedy to zwycięski Pan bierze swą Ukochaną do siebie.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Gene Edwards
W swojej książce Gene Edwards skupia się na okresie, gdy Jan Chrzciciel był uwięziony w celi. Ożywia te wydarzenia, wnikając w umysł i duszę więźnia, aby odkryć, jakie są jego myśli, emocje i jak przebiega jego wewnętrzna walka. Główny bohater staje się symbolem cierpienia, wiary i nadziei w obliczu trudności. Opowiadając historię Jana, autor prowadzi nas przez zawiłości prób duchowych i wątpliwości, które musiał przejść kuzyn Jezusa. Przedstawia w ten sposób uniwersalne tematy, takie jak znaczenie cierpienia, męstwo i nasze duchowe przeznaczenie. Książka przynosi ukojenie i inspiruje do rozważań nad własnym sercem i relacją z Bogiem.
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Gene Edwards
Opowieść o trzech królach to poruszająca i głęboko przemyślana książka, która prezentuje historię trzech królów — Saula, Dawida i Absaloma. Autor zaprasza czytelnika w podróż przez życie tych biblijnych postaci, odsłaniając ich motywacje, decyzje i konsekwencje działań. Opowieść stanowi świetny pretekst do refleksji nad tematami takimi jak przywództwo, wierność, pokora i Boży plan. Książka stawia pytania o to, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, jak rozpoznawać Boży głos i jak dążyć do prawdziwej pokory oraz służby. Jest nie tylko pasjonującą narracją, lecz także zaproszeniem do osobistych rozważań i duchowego wzrostu.
32,90 zł
32,90 zł
Okładka
Athanasios Katigas
PROLOG

Moi drodzy bracia i siostry! Do napisania tej książki i opowiedzenia wszystkich historii w niej zawartych skłoniło mnie jedno tylko pragnienie: wychwalać imię Jezusa Chrystusa i przynieść korzyść ludzkim duszom. Wszystko to, co zawarte jest w tej książce, przez wiele lat skrywałem nawet przed własną żoną i dziećmi, ponieważ tak błogosławił mi mój duchowy ojciec. Z całego serca jestem wdzięczny Bogu za to, że pozwolił mi przeżyć wszystkie te niesamowite wydarzenia, ponieważ dzięki temu mogłem lepiej zobaczyć samego siebie i zrozumieć, co oznacza prawdziwa skrucha, pokora i miłość w Chrystusie.
33,00 zł
33,00 zł
Okładka
Nancy Guthrie
Księga Objawienia pełna jest dziwnych stworzeń, nadnaturalnych obrazów i scen, które trudno nam sobie wyobrazić i rozszyfrować. Wymaga ona od nas użycia wyobraźni, a nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, czytając Biblię. Została napisana w gatunku literackim, do którego czytania nie przywykliśmy i dlatego nie wiemy instynktownie, jak ją czytać i rozumieć. Księga Objawienia nie została napisana po to, by wyznaczać przyszłość czy zaspokajać naszą ciekawość co do terminu powrotu Chrystusa. Została napisana, aby umocnić chrześcijan do życia w świecie, znoszenia jego surowego traktowania i wyobcowania, z mocnym przekonaniem, że ten świat nie jest wszystkim, i że w rzeczywistości to, co może wydawać się porażką, ustąpi miejsca zwycięstwu.
37,00 zł
37,00 zł
Okładka
Andrew Wommack
Czy zmagasz się z tym, jak osiągnąć to, do czego powołał cię Bóg? Co gdybyś miał wgląd w to, co ukształtowało życie i służbę Andrew? Bóg nie ma względu na osoby, więc jeśli chcesz przyjąć Jego łaskę, nie ma ograniczeń co do tego, jak daleko Pan może cię zabrać. Z tej otwierającej oczy broszury nauczysz się, w jaki sposób Duch Święty może udzielać zmieniającego życie objawienia poprzez Słowo Boże.
12,90 zł
12,90 zł
Okładka
Tabu biblijne – gra karciana Zawartość gry:

220 kart,
440 haseł na 3 poziomach trudności,
klepsydra,
instrukcja,
rozmiar kart 54×80 mm.
Liczba graczy 4+
Sugerowany wiek graczy 10+ lat
Czas gry 30-120 min
Gra Tabu biblijne może zachęcić do jeszcze wnikliwszej lektury Pisma Świetego.
W tej grze liczy się nie tylko wiedza, ale też spryt i kreatywność.
129,00 zł
129,00 zł
Okładka
Wybraliśmy postać mistrza Jerzego Nowosielskiego jako osooę co rej prace, jak sam o nich mówił, nie mogły powstać bez kontaktu z Podlasiem. Jerzy Nowosielski, chociaż nie urodził się na Podlasiu, pozostawił jednak wiele dzieł tworzonych specjalnie dla świątyń tego regionu. Dla niego tworzenie dzieł sakralnych było pracą organicznie związaną z terenami Polski wschodniej. Dlatego też w naszym sympozjum, pragniemy zaprezentować teksty autorów, mówiące o myśli i sztuce Nowosielskiego oraz jej wpływu na kulturę europejską.
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Hieromnich Makary z monasteru Simonopetra
Z ogromną przyjemnością polecamy Państwa uwadze XII tom Synaksarionu (Grudzień). Nasza edycja będzie stanowić 12-tomowe dzieło, zbierające żywoty świętych od czasów Chrystusa po dzień dzisiejszy. Autorem opracowania jest atoski mnich Makary z monasteru Simonopetra. Święci są jedynymi niezmiennymi autorytetami życia duchowego dla wszystkich poszukujących zbawienia. Podążanie ich śladami z pewnością wzbogaci nas o cenne wskazówki na drodze poszukiwania Boga.
90,00 zł
90,00 zł
Okładka
WIELKI KANON, się z 250 troparionów, w języku cerkiewnosłowiańskim, w przekładzie polskim i transliteracji polskiej stanowi klasyczną hymnografię na cześć pokuty. Jego autor, św. Andrzej Arcybiskup Krety, żyjący w VIII wieku, w najdoskonalszy sposób potrafił przedstawić na licznych przykładach ze Starego i Nowego Testamentu drogę duszy ludzkiej od upadku do świętości. Dusza ludzka wzywana jest do otrząśnięcia się z grzechu, do powstania.

Aklamacja Kanonu się w czterech pierwszych dniach postu fragmentami, natomiast we czwartek piątego tygodnia - w całości.
25,00 zł
25,00 zł
Okładka
Antoni Mironowicz
Na terytorium na szego państwa trwale wpisały się w dzieje Cerkwi prawosławnej dwa wielkie ośrodki zakonne powstałe w końcu XV stulecia: monaster Zwiastowania NMP w Supraślu i monaster św.Onufrego w Jabłecznej. Dzieje podlaskich ośrodków klasztornych są odbiciem losów całego Kościoła prawosławnego w dawnej Rzeczypospolitej. Na Podlasiu prawosławie przetrwało dzięki monasterom. Historia prawosławnych ośrodków zakonnych w Jabłecznej, Bielsku, Drohiczynie, Zabłudowie czy klasztoru Wniebowstąpienia Pańskiego nad rzeką Narwią, w pobliżu wsi Odrynki, jest tego najlepszym dowodem.
29,00 zł
29,00 zł
Okładka
Krzyż drewniany na podstawce. Reprodukcja naklejona zabezpieczona pleksi

wymiary 12,3 x 22 cm
35,00 zł
35,00 zł
Okładka
Ikona potrójna: Archanioł Michał - Kazańska MB - Archanioł Gabriel

Wymiary ikony 100 x 120 mm W całości wymiar (po rozłożeniu): 210 x 120 mm
35,00 zł
35,00 zł
Okładka %
Andrew Peterson
Przez całą zimę Janner, Kalmar i Leeli ? Strażnik tronu, Wilczy Król i Pieśniarka Anniery? wraz z mieszkańcami Zielonych Dolin przygotowywali się do bitwy przeciwko Gnagowi Bezimiennemu i Fangom z ziemi Dang.

Lecz kiedy Fangowie dokonują najazdu na Ban Ronę, dzieci zostają rozdzielone. Janner gubi się w górach, Leeli walczy z Fangami na dachach miejskich budynków, a Kalmar, który skrywa potworny sekret, wyrusza do lochów w zamku Throg. W tym samym czasie w krainie Skree Sara Cobbler i Maraly Weaver opiekują się cierpiącym Arthamem Wingfeatherem, aFangowie gromadzą się na bitwę nad rzeką Blapp.

To epickie zakończenie Sagi rodu Wingfeatherów opowiada o odwadze, poświęceniu, cudach i niebezpieczeństwach. Morskie smoki czają się w głębinach. Przewrotni Stranderowie przemykają się podziemnymi tunelami. Graniobieżcy i trolle grasują w Zielonych Dolinach. Zwierzoludy nawiedzają lasy. A potwory, Fangowie i inni nikczemnicy stają pomiędzy dziećmi a ich jedyną nadzieją na zwycięstwo.
89,90 zł 85,00 zł
89,90 zł 85,00 zł
Okładka
Aiden W. Tozer
Jaka jest natura Boga? Jak możemy odzyskać prawdziwe poczucie majestatu Boga i naprawdę żyć w Duchu? Ta wspaniała książka, klasyk chrześcijańskiego świadectwa i pobożności, odpowiada na te, i inne istotne pytania. Ukazano w niej również, jak możemy odświeżyć nasze życie modlitewne, głębiej zrozumieć Boga, a także doświadczać Jego obecności w naszym codziennym życiu.

Pouczająca i inspirująca publikacja rzuca światło na atrybuty Boga — od mądrości, przez łaskę, po miłosierdzie — i pokazuje poprzez modlitewną i wnikliwą dyskusję, w jaki sposób możemy pełniej rozpoznać oraz docenić każdy z tych boskich aspektów. Ta książka stanie się cennym skarbem dla każdego, kto jest oddany wierze chrześcijańskiej. Daje wymowne świadectwo majestatu Boga, pokazuje nam nowe sposoby doświadczania oraz rozumienia cudowności i mocy Ducha Bożego w naszym codziennym życiu.
59,90 zł
59,90 zł
Okładka
Alistair Begg
Sekularyzm wciąż odrzuca to, co Biblia mówi o etyce seksualnej, o zbawieniu, edukacji, roli i zasięgu władzy państwa czy o sprawach związanych z dobrem publicznym. Opinia publiczna zwróciła się przeciwko chrześcijanom. Nagle, jako grupa mniejszościowa w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie, dowiadujemy się, jak to jest być outsiderami. Nie przywykliśmy do tego. I łatwo jest być oszołomionym, złym lub pokonanym. Pytanie brzmi: jak wygląda życie chrześcijanina w społeczeństwie, któremu nie podoba się to, w co chrześcijanie wierzą, co mówią i jak żyją? Jak zamierzasz żyć w tej nowej normalności? I tu na scenę wkracza Księga Daniela… „Oto idealne połączenie: Alistair Begg, jeden z wybitnych współczesnych ewangelizatorów, zastanawia się nad życiem, mądrością i odwagą Daniela – jednego z bohaterów wiary żyjących przed nami. Odwaga to nić, która przewija się przez życie takich ludzi. W książce zostało nam to wyłożone nad wyraz przejrzyście; przedstawiona została jedna z największych współczesnych potrzeb. Odważni w wierze jest z pewnością wyzwaniem i zarazem zachętą dla chrześcijan na każdym etapie życia. To książka na miarę naszych czasów!” SINCLAIR B. FERGUSON, profesor teologii systematycznej, Reformed Theological Seminary; autor książek Przestudiujmy List do Filipian oraz Chrześcijańskie życie
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Jan Łaski
Confessio Londinensis było nie tylko dokumentem określającym cechy zdrowego Kościoła Chrystusowego, napisanym na potrzeby kilku parafii. Stanowiło przede wszystkim wyraz troski duszpasterskiej. Pisząc to wyznanie wiary, Łaski miał na celu ochronę swoich wiernych przed osobami, które chciały przemycić poglądy niebiblijne, radykalne i nieortodoksyjne. Jest to najstarsze wyznanie ewangelickie w języku holenderskim. Dzieło polskiego reformatora wywarło ogromny wpływ na Kościół reformowany w całej Europie.

Zakładając Kościoły londyńskie, Jan Łaski wykorzystał swoje dotychczasowe doświadczenie w tym zakresie oraz wiedzę teologiczną. W londyńskim życiu kościelnym polski reformator kładł nacisk na doktrynę Kościoła oraz na praktykowanie jej w codziennym życiu. W myśl powyższego Łaski wydał Londyńskie wyznanie wiary (Confessio Londinensis), księga miała być kompendium doktrynalnym, rozprawą teologiczno-dogmatyczną, nauczającą prawd biblijnych w zakresie chrystologii oraz eklezjologii. To właśnie na podstawie wyznania wiary w te prawdy, i po uprzednim podpisaniu konfesji, kandydaci na członków w Kościołach cudzoziemskich (konfirmanci) mogli przystąpić do Kościoła.
20,00 zł
20,00 zł
Okładka
Janette Oke
Skunksik Frycek został oddzielony od rodziny. Musi sam sobie znaleźć nowy dom i pożywienie. Gdy próbuje się zaprzyjaźnić, inne zwierzęta uciekają na jego widok, a on nie rozumie, dlaczego. Jednak trudne doświadczenia kształtują jego charakter.

W końcu wykazując się odwagą, odkrywa swoją sekretną broń i staje się bohaterem.
39,99 zł
39,99 zł
Okładka
Janette Oke
Pompi miał tylko jeden cel w życiu – dobrze się bawić. Najbardziej pragnął dreszczyku emocji i nowych przeżyć. Lecz miał z tym pewien problem. Otóż, był żółwiem, więc nie mógł robić większości tych ekscytujących, ciekawych rzeczy, które robili chłopcy przychodzący nad rzekę, gdzie mieszkał. Fakt ten wywoływał u niego złość. Był zły, ale tylko do czasu, gdy odkrył, dlaczego został stworzony w taki, a nie inny sposób.

Wtedy dostrzegł, że ma za co być wdzięczny Bogu.
39,99 zł
39,99 zł