Okładka

Święta Teresa

Wydawnictwo: Wydawnictwo JUT Dział: Modlitwy i rozważania Seria: Wydawnictwo JUT Format: 105x150 Stron: 32 Oprawa: miękka ISBN: 9788366435773 INDEKS: JUT0145B39139
4,50 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Modlitewnik z serii Mój Patron zawiera biogramy: św.Teresy z Avili, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Matki Teresy z Kalkuty oraz św. Teresy Benedykta od Krzyża.

Święta Teresa z Avili już w młodym wieku pod wpływem lektury żywotów świętych planowała zbiec do Afryki. Teresa urządziła w ogrodzie pustelnię, gdzie starała się żyć na wzór pustelników i pokutników. Święta Teresa od Dzieciątka Jezus z chwilą wejścia w mury klasztoru postanowiła, że zostanie świętą i będzie modlić się za kapłanów oraz przyczyniać się do zbawienia dusz. Święta Matka Teresa z Kalkuty podczas pobytu w Kalkucie spotkała się z wielkim ubóstwem, co skłoniło ją do utworzenia nowego instytutu zakonnego, mającego na celu pomoc najuboższym i umierającym. Matka Teresa broniła nienarodzonych, przyjmując za hasło słowa: „Zwalczamy zabijanie nienarodzonych za pomocą adopcji”. Była również mistyczką, inspirowała się regułą franciszkańską i życiem św. Franciszka z Asyżu. Święta Teresa Benedykta od Krzyża, właściwie Edyta Stein jest pierwszą świętą katolicką pochodzenia żydowskiego. Pozostawiła po sobie bogatą spuściznę naukową w tym liczne teksty filozoficzne.

Pozostałe książki z tej serii