Okładka

Módlmy się. Ze sługą bożym ks. Michałem Rapaczem

Wydawnictwo: Wydawnictwo JUT Dział: Modlitewniki, śpiewniki Seria: Wydawnictwo JUT Format: 100x145 Stron: 32 Oprawa: miękka ISBN: 9788367903264 INDEKS: JUT0316B60931
4,50 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Ksiądz Michał Rapacz to męczennik czasów powojennej Polski, który gorliwie służył Bogu i ludziom, upominał się o prawdę i wymagał zarówno od siebie, jak i od innych. Mimo grożącego mu niebezpieczeństwa ze strony działaczy państwowych, miał kiedyś powiedzieć: „Jestem gotów dać życie za moje owce”, a w czasie głoszenia jednego z kazań: „Choćbym miał trupem paść, nie zaprzestanę tej Ewangelii głosić i nie wyrzeknę się własnego krzyża”. Ksiądz Rapacz pozostał wierny swoim słowom. W nocy z 11 na 12 maja 1946 r. został uprowadzony przez grupę komunistów, pobity, uderzony w głowę, po czym zastrzelony. Od 1992 r. trwa jego proces beatyfikacyjny, który zakończy się uroczystością beatyfikacyjną zaplanowaną na 15 czerwca 2024 r.

We wstępie książeczki znajduje się krótki biogram ks. Michała Rapacza, który pozwala zapoznać się Czytelnikowi z tą postacią, następnie modlitwa o beatyfikację kapłana oraz zbiór innych stanowiących zachętę do modlitwy za wstawiennictwem sługi Bożego w intencjach, z którymi wiąże się historia życia tego polskiego męczennika, czyli za kapłanów, za ojczyznę, o łaskę wiary, odwagi, o przebaczenie oraz za prześladowanych i o dobrą śmierć.

Pozostałe książki z tej serii