Powrót na poprzednią stronę

Droga do siebie. Rekolekcje benedyktyńskie w codzienności

Droga do siebie. Rekolekcje benedyktyńskie w codzienności

o. Anselm Grün

Wydawnictwo WAM Kraków 2022

ISBN EAN: 9788327730527 (ISBN: 978-83-2773-052-7)
format: 125x195, stron: 184, oprawa: miękka

INDEKS: WAM4914B57622

Promocja: 37,90 zł 35,00 zł

Droga do wolności i uzdrowienia

Kiedy stajemy się jednością z sobą samym, z innymi ludźmi i z Bogiem, otwierają się przed nami nowe możliwości zmieniania świata oraz naszego życia. Jak pokazuje ta książka, drogą, która pozwala przezwyciężyć obecny w nas chaos, jest prosta medytacja. Nie jest ona czymś oddalonym od codzienności. Nie wyprowadza nas ze świata, lecz w niego wprowadza. Dzięki niej stajemy się bardziej świadomi samych siebie, dojrzali.

Anselm Grün odkrył, że większość ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli wywodzi się z pisma, które Święty znalazł w klasztorze benedyktynów w Montserracie. W rezultacie powstały jedyne w swoim rodzaju medytacje, zapraszające do udziału w duchowej praktyce, którą można łatwo wprowadzić do codziennego życia, pozostawiając dużo miejsca na indywidualną refleksję i osobiste doświadczenia.

Spełnienie człowieka, jego stawanie się zintegrowaną całością, dokonuje się poprzez coraz pełniejsze otwarcie na Boga. Gdy Bóg wszystko w nas przenika, oświeca i jednoczy, to stajemy się ludźmi wyjątkowymi, ludźmi według Bożego zamysłu.

Wyjątkowe połączenie duchowości benedyktyńskiej i ignacjańskiej

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

o. Anselm Grün