Powrót na poprzednią stronę

Pułapka samotności

Pułapka samotności

ks. prof. Andrzej Zwoliński

Wydawnictwo Esprit Kraków 2022

ISBN EAN: 9788366859517 (ISBN: 978-83-66859-51-7)
format: 145x205, stron: 336, oprawa: twarda

INDEKS: EST1160B56908

Promocja: 49,90 zł 45,00 zł

Czy człowiek naprawdę jest samotną wyspą?

Czy w XXI wieku potrafimy jeszcze budować zdrowe relacje? Co stanie się ze społeczeństwem, które całkowicie odrzuci Boga? Ksiądz prof.. Andrzej Zwoliński uważnie przygląda się dzisiejszej kulturze i współczesnemu człowiekowi. Dostrzega, że coraz częściej doświadczamy izolacji, odosobnienia i samotności.

Wielu ludzi próbuje odciąć się od korzeni swojej tożsamości, porzucić więzi łączące ich z tradycją i przeszłością. Skutki tego zachowania zaczynają być jednak tragiczne. Analizując myśli największych filozofów, autor stara się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by wyrwać człowieka z pułapki samotności, w którą sam wpadł.

Ks. Prof.. Dr hab.. Andrzej Zwoliński – uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich teologów zajmujących się współczesnymi zjawiskami społecznymi, ceniony popularyzator nauczania społecznego Kościoła katolickiego, socjolog, teolog i sektolog. Znawca religii świata. Jest profesorem zwyczajnym i kierownikiem Katedry Katolickiej Nauki Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

ks. prof. Andrzej Zwoliński