Okładka

Dojrzewanie i integracja osoby. Zeszyt Formacji Duchowej nr 38

o. Mieczysław Kożuch SJ Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator Dział: Formacja duchowa Seria: Zeszyt Formacji Duchowej Format: 146x205 Stron: 108 Oprawa: miękka ISBN: ISSN 1426-8515 INDEKS: SAW0317B19720
13,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Kolejny numer Zeszytów Formacji Duchowej poświęcony został problemowi dojrzewania i integracji osoby. Zagadnienie to wydaje się szczególnie palące w dzisiejszym świecie, w którym tak łatwo wejść na niewłaściwą ścieżkę rozwoju. Autorem rozważań jest znany i ceniony kierownik duchowy i wychowawca ojciec Mieczysław Kożuch.
Mówiąc o dojrzewaniu człowieka, mamy na myśli zarówno jego rozwój duchowy, jak i fizyczny. Proces ten jest trudny i wymaga cierpliwości i dużego wysiłku, a także spełnienia pewnych warunków. Przede wszystkim trzeba poznać siebie i mieć jasną świadomość tego, kim się jest. Poznanie to początek, bez którego nie będzie prawdziwego wzrostu, podobnie jak bez diagnozy nie będzie skutecznego leczenia. Jest on ważny w odkrywaniu tego, co w człowieku głębokie, osobiste, niepowtarzalne, smaku właściwego tylko jemu i charakterystycznej dla niego pasji. Bóg stworzył nas wyjątkowymi, obdarowując typowymi tylko dla nas cechami, zlecając nam życiowe zadania. Człowiek musi odkryć to, co go pociąga, zachwyca, prowadzi stale wyżej, a przez to niejako cementuje jego osobowość. Każdy ma wewnętrzny dynamizm, który prowadzi go do zdobywania coraz to nowych przestrzeni i sprawia, że czuje się włączony w wielkie działo Pana, jakim jest budowanie Jego Królestwa.
Człowiek wzrasta poprzez podejmowane decyzje, a starzejące ciało nie musi oznaczać zahamowania rozwoju osoby! Z biegiem lat, gdy ciało się marszczy, psychika i duch mogą wznosić się na szczyty rozwoju, bowiem wartości naszego człowieczeństwa zmierzają w kierunku pełni.

O autorze:
Mieczysław Kożuch TJ, jezuita, ur. w 1948 roku, święcenia kapłańskie przyjął w roku 1976. W latach 1984–1990 rektor Kolegium Jezuitów w Krakowie, Prowincjał Prowincji Polski Południowej TJ (1990–1996). Obecnie Rektor Kolegium Jezuitów w Starej Wsi i magister nowicjatu. Autor książek: Chrześcijańska formacja indywidualna (Kraków 2001) oraz Antropologiczne podstawy i przebieg kolokwiów wzrostu (Kraków 2004). Kierownik duchowy i wychowawca.

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - o. Mieczysław Kożuch SJ

Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
17,90 zł
Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
17,90 zł
27,00 zł
27,00 zł
13,00 zł
Okładka
o. Mieczysław Kożuch SJ
12,90 zł